Trwa ładowanie...

Śląskie. Jechali z Afganistanu, podróż zakończyli w Chałupkach

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży granicznej zatrzymali pięciu Afgańczyków. Ukryci w naczepie tira, nielegalnie wjechali do Polski z Czech przez przejście graniczne w Chałupkach.
Share
Śląskie. Pięciu Afgańczyków podróżowało ukrytych w naczepie tira.
Śląskie. Pięciu Afgańczyków podróżowało ukrytych w naczepie tira.Źródło: Straż Graniczna
d3bv39p

Obcokrajowcy trafią do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców, a później zostaną wydaleni z Polski.

- Wczoraj kierowca bułgarskiej ciężarówki zaniepokojony dobiegającymi z naczepy odgłosami, zatrzymał się przy patrolu Straży Granicznej realizującym zadania związane z dokonywaniem kontroli sanitarnej w rejonie byłego przejścia granicznego Nowe Chałupki - Bohumin. Kierowca, obywatel Bułgarii, w obecności funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej otworzył drzwi naczepy. W środku, na stalowych rurach, przebywało pięć osób – poinformował w czwartek, 8 kwietnia, rzecznik śląskiego oddziału Straży Granicznej chor. szt. Szymon Mościcki.

Śląskie. Afgańczycy w naczepie tira

Cudzoziemcy nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Deklarowali obywatelstwo afgańskie. Wszyscy zostali zatrzymani.

d3bv39p

W trakcie dalszych czynności wyjaśniających potwierdzono afgańskie obywatelstwo mężczyzn oraz ich dane osobowe. Dwóch z nich nie skończyło jeszcze 18. roku życia.

Okazało się, że wszyscy złożyli wnioski o ochronę międzynarodową na terytorium Rumunii. Obecnie trwają czynności służbowe zmierzające do umieszczenia Afgańczyków w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców, a następnie przekazania ich do Rumunii w ramach tzw. procedury dublińskiej.

To już kolejna grupa Afgańczyków zatrzymana w ostatnim czasie w województwie śląskim. Pod koniec marca w Cieszynie strażnicy zatrzymali sześciu obywateli tego kraju, którzy także wjechali do Polski nielegalnie z Czech. W czasie przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że celem ich podróży były Niemcy.

Nowe pytania o AstraZeneca. Emila Cecylia Skirmuntt podkreśliła, że zakrzepów jest niewiele

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bv39p

Podziel się opinią

Share
d3bv39p
d3bv39p
Więcej tematów