Trwa ładowanie...

Więźniowie z Bielska-Białej będą budować budki lęgowe dla ptaków

Bielski Areszt i proekologiczny Klub Gaja będą wspólnie pomagać ptakom w Beskidach. Osadzeni i aktywiści zbudują oraz zainstalują budki lęgowe dla pluszczy.

Więźniowie z Bielska-Białej będą budować budki lęgowe dla ptakówŹródło: Wikipedia
d3ikefa
d3ikefa

Dzięki wieloletniej współpracy Aresztu Śledczego w Bielsku-Białej i Klubu Gaja, udało się zorganizować warsztaty na temat ochrony zwierząt połączone z resocjalizacją osadzonych.

- Projekt zakłada 23 lokalne inicjatywy w ramach akcji "Zaadoptuj rzekę". Podczas najbliższego spotkania, eksperci wytłumaczą więźniom i tymczasowo aresztowanym, jak składać budki lęgowe - mówią organizatorzy.

- Działanie to będzie pożyteczne nie tylko dla chronionego gatunku ptaków, lecz także stanie się atrakcyjną formą resocjalizacji osób osadzonych w areszcie – rodzajem pracy społecznej na rzecz wspólnego dobra, jakim jest środowisko – dodaje Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja, współautor inicjatywy.

Następnie osadzeni wraz z ornitologami, leśnikami oraz działaczami Klubu Gaja, będą instalować poskładane już budki nad potokami w Bielsku. W ramach inicjatywy, przewidziane jest również monitorowanie oraz czyszczenie miejsc lęgowych.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3ikefa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ikefa
Więcej tematów