Trwa ładowanie...

Tychy. Do kontenera wrzucisz elektrośmieci. Odpady przerobią na ule

Tychy dołączają do ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci. W mieście stanie 18 czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Share
Tychy. W mieście staną czerwone kontenery na elektrośmieci.
Tychy. W mieście staną czerwone kontenery na elektrośmieci.Źródło: UM Tychy
d2um9cl

Pojemniki staną na parkingu przy ulicy Czereśniowej (przy szkole), w pobliżu parkingu przy ulicy Wyszyńskiego (pomiędzy ulicami Dąbrowskiego, a Niepodległości), przy „Bramie Słońca” na ulicy Dmowskiego, przed Krytą Pływalnią na ulicy Edukacji, na ulicy Hetmańskiej (przy SP 22), na ulicy Hierowskiego (w pobliżu sklepu Lidl), ulicy Armii Krajowej (w pobliżu sklepu Rossmann), na ulicy Orzeszkowej 7, ulicy Kościelnej (w pobliżu parkingu przy kościele), na ul. Zaręby (parking przy SP nr 40) oraz w pobliżu skrzyżowania ul. Borowa/ Skalna (w rejonie SP nr 10).

W najbliższych dniach zostanie wskazanych kolejne 7 lokalizacji na terenie miasta. Pojemniki mają pojawić się we wszystkich lokalizacjach do połowy lutego.

- Troska o środowisko naturalne jest jednym z naszych priorytetów. Musimy chronić przyrodę, ale naszym obowiązkiem jest także kształtowanie właściwych postaw proekologicznych oraz edukacja w tym zakresie. Dlatego zdecydowaliśmy się włączyć w projekt Elektryczne Śmieci. Dzięki pojemnikom mieszkańcy naszego miasta zyskają możliwość szybkiej i bezpiecznej utylizacji elektrycznych śmieci oraz baterii i tonerów – mówi Hanna Skoczylas, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju.

d2um9cl

Do czerwonych pojemników będzie można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o niewielkich gabarytach tj. laptopy, telefony, suszarki czy tostery. Odbiór elektrycznych śmieci powyżej 50 cm będzie ustalany indywidualnie pod numerem infolinii 572 102 102.

Tychy. Ule z recyklingu

Co równie istotne: przetworzone odpady powrócą już na wiosnę w postaci ekologicznych uli, również w kolorze czerwonym.

- Wiosną na terenie miasta staną wyjątkowe ule w części wykonane z recyklingu. Autorem projektu oraz ich wykonawcą jest pszczelarz i grafik Tomasz Waśkiewicz. Czerwony kolor uli nie jest przypadkowy. Pasieka ma przypominać mieszkańcom miasta, że warto prawidłowo utylizować elektryczne śmieci. Dzięki temu, odzyskujemy część materiałów i substancji, które mają szanse powrócić na rynek. Tutaj, w przypadku czerwonych uli, które będą cieszyć oczy mieszkańców i turystów – tłumaczy Michał Jurczok, dyrektor ds. rozwoju MB Recycling.

d2um9cl

Projekt obejmuje także innowacyjną platformę edukacyjną: Szkolne Centrum Recyklingu.

Strona dedykowana uczniom, rodzicom i nauczycielom zawiera materiały w najróżniejszej formie: filmy, artykuły naukowe, bajki, scenariusze lekcji, wywiady radiowe, infografiki, quizy, rebusy, krzyżówki – wszystko po to, by nauka była jednocześnie zabawą. Na platformie nie mogło oczywiście zabraknąć konkursów oraz programów partnerskich dedykowanych tyskim szkołom.

Obostrzenia od lutego. Co ze stokami narciarskimi? Adam Niedzielski ma jasne stanowisko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2um9cl

Podziel się opinią

Share
d2um9cl
d2um9cl
Więcej tematów