Trwa ładowanie...

Koniec roku szkolnego. Podsumowanie i życzenia szefa MEN ministra Dariusza Piontkowskiego

To był trudny okres z uwagi na strajk nauczycieli i, przede wszystkim, epidemię koronawirusa w Polsce - tak podsumował w piątek rok szkolny minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Planuje on, że od września lekcje będą prowadzone już w szkołach.
Share
Koniec roku szkolnego. Podsumowanie i życzenia szefa MEN ministra Dariusza Piontkowskiego
Koniec roku szkolnego. Podsumowanie i życzenia szefa MEN ministra Dariusza PiontkowskiegoŹródło: PAP
d1oa9hm

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, podsumowując mijający właśnie rok szkolny, powiedział w piątek na konferencji prasowej, że był on szczególnie trudny. Przede wszystkim był naznaczony epidemią koronawirusa w Polsce, a także protestem nauczycieli.

- To był trudny rok w polskiej szkole. Pierwsza trudność wynikała ze strajku, który miał miejsce jeszcze w poprzednim roku szkolnym. Spowodował on pewne podziały w środowisku szkolnym. Potem w Polsce, jak i w Europie i na całym świecie, pojawiła się epidemia koronawirusa, która bardzo mocno zaważyła na sposobie funkcjonowania szkół - stwierdził szef MEN.

Przypomniał on, że od 12 marca w szkołach i w przedszkolach w całym kraju zostały zawieszone stacjonarne zajęcia. Od 25 marca wprowadzono obowiązkowe kształcenie zdalnie i w taki sposób szkoły funkcjonowały do końca roku szkolnego. W międzyczasie, od początku maja, zaczęto stopniowo wznawiać działalność przedszkoli, a następnie uczniowie klas I–III szkół podstawowych mogli brać udział w zajęciach opiekuńczych. Bardzo szybko uruchomiono też działalność poradni psychologiczno, a od początku czerwca natomiast zostały wprowadzone konsultacje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

d1oa9hm

Z późnieniem, ale udało się przeprowadzić egzaminy: 8-klasisty oraz maturalne. Koniec roku szkolnego nie oznacza też końca zajęć dla wszystkich uczniów. Od poniedziałku 29 czerwca MEN przywraca także zajęcia praktyczne dla uczniów branżowych szkół I stopnia, będących młodocianymi pracownikami.

Minister Dariusz Piontkowski z okazji zakończenia zajęć w szkołach i rozpoczynających się wakacji, złożył też życzenia w mediach społecznościowych uczniom, rodzicom i nauczycielom. "Życzę wam zdrowych, bezpiecznych, miłych i sympatycznych wakacji i powrotu do szkoły takiej, jakiej byście chcieli" - powiedział między innymi.

Zapowiedział on również, że ma nadzieję, że od września zajęcia szkolne będą odbywały się już w sposób tradycyjny, stacjonarnie w szkołach.

d1oa9hm

Zobacz także: Wybory 2020. Cezary Tomczyk o kampanii: to zderzenie Rafała Trzaskowskiego z całym państwem

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oa9hm

Podziel się opinią

Share
d1oa9hm
d1oa9hm
Więcej tematów