Trwa ładowanie...

Szkoły po wakacjach. Czarnek ujawnia szczegóły

Koronawirus w Polsce wciąż nie odpuszcza. W naszym kraju służby zdrowia odnotowały już wariant Delta. Jeśli będzie on stwarzał w kraju zagrożenie, resort szkolnictwa będzie proponował rozpoczęcie roku szkolnego w systemie hybrydowym. Przemysław Czarnek przekazał informacje.

Share
Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d40772u

25 czerwca uczniowie rozpoczną wakacje. Przypomnijmy, że przez wiele dni w tym roku szkolnym dzieci oraz młodzież uczyły się zdalnie. Pewny nie jest także powrót do szkół w nowym roku szkolnym. Minister nauki i edukacji przekazał, że to zależy m.in. od tzw. indyjskiego wariantu koronawirusa.

Przemysław Czarnek o rozpoczęciu nowego roku szkolnego

- Jeśli pojawi się wirus Delta - indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku szkolnego w trybie hybrydowym, ale na razie takiego zagrożenia nie ma - przekazał w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Przemysław Czarnek.

Minister dodał również, że aktualnie MEiN nie podjęło decyzji dotyczącej tego, kto będzie decydował o hybrydowym nauczaniu. Czarnek wyraził nadzieję, że jak najwięcej dzieci zaszczepi się na COVID-19 i koronawirus nie będzie aż tak groźny.

d40772u

Zobacz też: Gigantyczny pożar na Podhalu. Dramatyczne zdjęcia z Nowej Białej

Powrót uczniów do szkół. Co z maturą i egzaminem ósmoklasisty?

Do tematu nowego roku szkolnego Przemysław Czarnek odniósł się także na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Minister przekazał, że matury oraz egzaminy 8 klas w 2022 roku będą wyglądać tak jak w tym.

- W przyszłym roku wymogi egzaminacyjne na maturach będą identyczne jak tegoroczne - podkreślił Czarnek. Minister wyjaśnił, że materiał będzie okrojony jednak to nie jest jednoznaczne z tym, że matura, czy też egzamin klas 8 jest łatwiejszy.

d40772u

Przemysław Czarnek przypomniał także, że w związku z potrzebą wsparcia uczniów po nauce zdalnej, rząd podjął specjalne działania w tej kwestii.

- Narodowy program wsparcia po COVID-19 w ramach Polskiego Ładu już działa, około 2000 szkół zapisało się na zajęcia wspomagające. Część już je prowadzi, większość chce je rozpocząć po 1 września. Na te zajęcia rząd wyasygnował 187 mln zł - przekazał szef resortu szkolnictwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d40772u

Podziel się opinią

Share
d40772u
d40772u
Więcej tematów