Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Uwaga kierowcy. Nie przejedziemy ulicą Kukułek

600-metrowy odcinek ulicy Kukułek w Sosnowcu od piątku wyłączony z ruchu. Tak będzie do końca roku.

Share
Sosnowiec. Ul. Kukułek do końca roku będzie zamknięta.
Sosnowiec. Ul. Kukułek do końca roku będzie zamknięta.Źródło: UM Sosnowiec
d1742yx

Od dłuższego czasu trwają prace przy ulicy Kukułek. Teraz przyszedł czas na poważne roboty. Od piątku, 23 lipca, droga na odcinku od ul. 11-Listopada do ul. Góralskiej zostanie wyłączona z ruchu.

W czasie zamknięcia firma Junkobud ze Świętochłowic, która jest odpowiedzialna za przebudowę ulicy Kukułek, zbuduje kanalizację deszczową, a potem zbuduje samą drogę.

d1742yx

Sosnowiec. Ul. Kukułek zamknięta dla ruchu

Warta 5,9 mln zł inwestycja dotyczy całej, mającej 1,7 km ul. Kukułek. Oprócz kanalizacji deszczowej wybudowana zostanie sieć elektroenergetyczna, teletechniczna, wodociągowa i gazowa. Po wykonaniu prac ziemnych ułożona zostanie nowa droga, chodnik i zainstalowane oświetlenie uliczne. W kilku miejscach pojawią się wyniesione skrzyżowania.

Prace powinny potrwać do końca roku i są dofinansowane kwotą blisko 2,9 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nie jest to jedyne utrudnienie, na które natrafią w Sosnowcu kierowcy. Zamknięta jest też ulica Ostrogórska od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do nowego ronda przy ulicy Jagiellońskiej.

Wyłączenie drogi związane jest z kolejnym etapem prac przy przebudowie ul. Ostrogórskiej. Drogowcy sfrezują istniejącą nawierzchnię, a następnie usuną obecną podbudowę drogi. W kolejnych etapach skupią się na budowie sieci wodno-kanalizacyjnej.

d1742yx

W czasie zamknięcia, które będzie obowiązywało przynajmniej do października, dojazd do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego będzie odbywał się przez ulicę Zegadłowicza, która w tym czasie będzie dwukierunkowa. Natomiast przejazd do Mysłowic będzie możliwy ulicą Jagiellońską.

PiS chce końca TVN? Schnepf: To wymachiwanie szabelką

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1742yx

Podziel się opinią

Share
d1742yx
d1742yx
Więcej tematów