Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Nowa akcja, zioło za szczepienie

Po raz pierwszy w trasę wyjechał "SZCZEPanek". To autobus, w którym można się zaszczepić i... spisać. Pojazd jest klimatyzowany i w najbliższych dniach odwiedzi Zagórze, Kazimierz Górniczy, Śródmieście oraz Środulę.

Share
Sosnowiec. Na ulice miasta wyjechał autobus, w którym każdy chętny będzie mógł się zaszczepić.
Sosnowiec. Na ulice miasta wyjechał autobus, w którym każdy chętny będzie mógł się zaszczepić.Źródło: UM Sosnowiec
d336h4m

Szczepienia przeciwko COVID-19 idą w naszym kraju jak po grudzie. By zachęcić osoby do szczepień we wtorek, 27 lipca, w Sosnowcu wyruszył na trasę specjalny autobus. Każdy chętny będzie mógł się zaszczepić w nim jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Szczepienia wykonuje personel medyczny Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. – Zapraszam serdecznie wszystkich do odwiedzenia naszego autobusu. To naprawdę nie zajmuje dużo czasu, a formalności są praktycznie żadne – zachęca Katarzyna Dulęba z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Sosnowiec. Szczepienie w autobusie

Na wszystkich, którzy zdecydują się zaszczepić, czeka niespodzianka. Każdy otrzyma sadzonkę mięty lub magi włoskie do wyboru. Pierwsi chętni, w tym dwóch obywateli Ukrainy, zaszczepiło się we wtorek tuż po godzinie 11.00.

- W naszym mieście mamy ponad 103 tysiące osób w pełni zaszczepionych, co daje 52,1 procent. To jeden z najlepszych w województwie śląskim wyników,. Mimo to cały czas zachęcamy pozostałe osoby do szczepień. – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

d336h4m

"SZCZEPanek” będzie działał każdego dnia w godz. od 11.00 do 18.00. - Dodatkowo w autobusie będzie funkcjonował punkt Narodowego Spisu Powszechnego, a pracownicy urzędu chętnie pomogą wszystkim zainteresowanym w spisaniu się – dodaje Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

Polski Ład to kolejny spór w Zjednoczonej Prawicy? "Gowin niewiele ugra"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d336h4m

Podziel się opinią

Share
d336h4m
d336h4m
Więcej tematów