Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Niewybuchy w kamienicy. Ewakuowano 21 osób

Osiem pocisków artyleryjskich znaleźli robotnicy podczas prac remontowych w kamienicy. Ewakuowano 21 osób oraz zamknięto pobliską szkołę podstawową.

Saperzy błyskawicznie zajęli się niewybuchami.Saperzy błyskawicznie zajęli się niewybuchami.Źródło: UM Sonowiec, fot: UM Sosnowiec
d3af06c
d3af06c

Na niewybuchy robotnicy natrafili w poniedziałek wieczorem, remontując kamienicę przy ul. Reymonta 19. Po przyjeździe służb okazało się, że w budynku jest nie jeden, ale trzy pociski. Prawdopodobnie pochodziły z czasów II wojny światowej. W trakcie dalszych czynności, prowadzonych zarówno w nocy jak i we wtoek rano saperzy zabezpieczyli jeszcze pięć kolejnych niewybuchów. W sumie znaleziono ich więc osiem.

Ostatecznie więc łącznie osiem znalezisk zostało przekonwojowanych na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

- Wszystkie służby błyskawicznie zjawiły się na miejscu, jednak ze względów bezpieczeństwa zarządzono ewakuację tego oraz sąsiednich budynków. Dla mieszkańców, którzy nie będą mogli spędzić nocy w swoich domach, Wydział Zarządzania Kryzysowego zabezpieczy noclegi oraz posiłki – poinformował Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu na portalu społecznościowym.

d3af06c

W sumie ewakuowano 21 osób z okolicznych domów. Odwołano też zajęcia w pobliskiej szkole podstawowej nr. 10 im. Orła Białego.

Późnym wieczorem na miejsce dotarł patrol saperski ze specjalnym pojazdem do transportu pocisków. Niewybuchy zostały wywiezione i unieszkodliwione.

We wtorek od rana służby rozpoczęły przeszukiwanie terenu. Zamknięte zostało pobliskie skrzyżowanie. Ewakuowani mieszkańcy mają wrócić do swoich mieszkań po zakończeniu działań. Jeżeli pirotechnicy potwierdzą, że teren jest bezpieczny, szkoła podstawowa nr 10 ma wznowić zajęcia w środę.

Koronawirus w PiS. "Wirus nie oszczędza nikogo"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3af06c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3af06c
Więcej tematów