Trwa ładowanie...
dwebx6w

Sosnowiec. Grupa wsparcia dla rodzin na kwarantannie, zainteresowanie jest bardzo duże

Na pomysł niesienia pomocy osobom potrzebującym wpadł jeden z sosnowieckich radnych. Grupa wsparcia dla rodzin na kwarantannie i osób starszych z dnia na dzień się powiększa. Najwięcej zgłoszeń dotyczy spacerów z psem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najwięcej zgłoszeń dot. wychodzenia z psem (zdjęcie poglądowe)
Najwięcej zgłoszeń dot. wychodzenia z psem (zdjęcie poglądowe) (123RF, Jana Telenska)
dwebx6w

Radny przyznaje, że od momentu założenia w mediach społecznościowych grupy „Sosnowiec na kwarantannie – grupa wsparcia” w ciągu kilku dni zgłosiło się ok. 900 osób. Są to zarówno potrzebujący, jak i ci którzy chcą komuś pomóc.

Podczas pierwszej fali pandemii zgłoszenia dotyczyły głównie zakupów i leków dla osób starszych. Teraz, gdy liczba chorych się powiększa, pojawiają się kolejne prośby. Najwięcej z nich dotyczy wyprowadzania psa. Jak przyznaje inicjator akcji, zakupy można zrobić na kilka dni, a z czworonogiem trzeba wyjść kilka razy dziennie.

Uroczystość Wszystkich Świętych w dobie pandemii. 82-letnia DJ Wika ma radę dla innych seniorów

Zgłoszeń jest tak sporo, że powstał nawet specjalny regulamin dotyczący spacerów. Gdy wolontariusz dzwoni do właściciela, ten przywiązuje smycz do klamki i przywiesza do niej również jakiś smakołyk, by trochę przekupić pupila. Zwierzęta różnie reagują na obce osoby. Dlatego wolontariusze proszą też, by do smyczy przywiązać kokardkę – to sygnał dla innych, by nie podchodzili do psa by go pogłaskać.

Jak się okazuje, zwierzęta szybko się oswajają bo są szczęśliwe że mogą wyjść z domu. Ci, którzy skończyli swą kwarantannę wiedzą o tym najlepiej jak to jest być zamkniętym w czterech ścianach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwebx6w

Podziel się opinią

Share
dwebx6w
dwebx6w
Więcej tematów