Trwa ładowanie...
d2q8bcu

Godziny dla seniorów. Od poniedziałku zmiany

Od poniedziałku wejdą w życie zmiany w godzinach dla seniorów. Rząd w nowym rozporządzeniu wyłączył spod przepisów placówki handlowe działające w szkołach lub placówkach oświatowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Godziny dla seniorów w Biedronce
Godziny dla seniorów w Biedronce (money.pl, Fot: Rafał Parczewski)
d2q8bcu

Godziny dla seniorów obowiązują w Polsce od czwartku 15 października w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach oraz obiektach świadczących usługi pocztowe. Zgodnie z rozporządzeniem powyższe punkty w godzinach 10.00-12.00, od poniedziałku do piątku, mogą obsługiwać wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Zasada ta obowiązuje do odwołania.

Sieć drogerii Rossmann, aby zachęcić osoby powyżej 60. roku życia do robienia zakupów właśnie w tym czasie, przygotowała specjalną ofertę. Seniorzy, którzy będą robić zakupy w tygodniu w godzinach 10:00-12:00, otrzymają w Rossmannie 10 proc. zniżki na zakupy. Z promocji wyłączona jest część asortymentu. Sprawdź, co nie jest objęte promocją.

Orędzie premiera Mateusza Morawieckiego. "Solidarni zwyciężymy!"

Godziny dla seniorów w trakcie trwania pandemii nie obowiązują w sklepach odzieżowych, RTV i AGD, meblowych i budowlanych.

d2q8bcu

Godziny dla seniorów. Zmiana w przepisach

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że rozporządzenie objęło także sklepy w szkołach. W praktyce oznaczało to, że uczniowie przez dwie godziny nie mogli z nich korzystać.

Od poniedziałku wejdą w życie zmiany w godzinach dla seniorów. W rozporządzeniu Rady Ministrów z 23 października wprowadzono nowy wyjątek - wyłączający spod przepisów placówki handlowe działające w szkołach lub placówkach oświatowych.

Godziny dla seniorów. Premiera apeluje

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski na piątkowej konferencji zaapelowali, by seniorzy w wieku ponad 70 lat nie wychodzili bez potrzeby z domu. Ograniczenie przemieszczenia się osób powyżej 70. roku życia - to jeden z najnowszych pomysłów rządu na walkę z epidemią koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2q8bcu

Podziel się opinią

Share
d2q8bcu
d2q8bcu
Więcej tematów