Trwa ładowanie...

Śląskie. Z mapą znajdziesz ładowarkę

Gdzie naładujemy samochód elektryczny? Gdzie takie miejsca powstaną w najbliższej przyszłości? To już nie jest problemem. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) wydała interaktywną mapę z zaznaczonymi takimi miejscami.

Na terenie GZM-u znalezienie miejsca do ładowania samochodów elektrycznych nie powinno nastręczać problemów.Na terenie GZM-u znalezienie miejsca do ładowania samochodów elektrycznych nie powinno nastręczać problemów.Źródło: GZM, fot: pixabay.com
d2ye9qu
d2ye9qu

W naszym kraju przybywa samochodów elektrycznych. Problemem jest jednak znalezienie ogólnodostępnej ładowarki. Na terenie Metropolii teraz nie powinno być z tym problemów, bo na portalu InfoGZM uruchomiono interaktywną mapę z zaznaczonymi wszystkimi istniejącymi i planowanymi punktami ładowania samochodów elektrycznych.

- Wzrost udziału pojazdów elektrycznych w transporcie indywidualnym może znacząco przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Bogata i mądrze rozplanowana infrastruktura to także szansa na większe zainteresowanie mieszkańców pojazdami elektrycznymi. Stacje ładowania mogą też odegrać ważną rolę w działalności firm rozwijających floty pojazdów elektrycznych, korporacji taksówkowych czy samorządów. Dla wszystkich tych odbiorców opracowana przez nas mapa będzie praktycznym i przydatnym narzędziem – wyjaśnił Grzegorz Podlewski, wiceprzewodniczący zarządu GZM.

Dla każdej stacji ładowania zebrano szczegółowe informacje, kto jest jej operatorem, jakie są metody płatności albo jakimi złączami i napięciem dysponują konkretne ładowarki. Dane pochodzą z informacji przekazanych przez gminy GZM oraz Urząd Dozoru Technicznego. Mapa ma być stale aktualizowana.

Dodajmy, że pierwszym miastem w Polsce, które wypełniło zapisy ustawy o elektromobilności dotyczące liczby ładowarek przypadających na liczbę mieszkańców, były Katowice. Wiosną znajdowało się tam już 115 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Plany budowy takiej infrastruktury opracowały też inne miasta GZM.

d2ye9qu

Aby dostać się do mapy, należy wejść na portal InfoGZM http://infogzm.metropoliagzm.pl/ i wybrać zakładki: "publikacje" oraz "pozostałe".

Polski samochód elektryczny. Fabryka powstanie z unijnych funduszy?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ye9qu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ye9qu
Więcej tematów