Trwa ładowanie...
d42u9tn

Śląskie. Uważaj wychodząc w góry. Fatalne warunki na beskidzkich szlakach

W Beskidach deszczowo i mglisto. Szlaki są śliskie, a widoczność miejscami wynosi tylko 50 m. Ratownicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przestrzegają przed wyprawami w góry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Beskidach panują trudne warunki na szlakach.
W Beskidach panują trudne warunki na szlakach. (Pixabay)
d42u9tn

Pogoda nie zachęca do górskich wędrówek. W środę w Beskidach niebo całkowicie zasnuły chmury i jest mokro. Widoczność nie przekracza 500 m, a miejscami wynosi 50 m. Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku odradzają górskie wycieczki.

- Warunki na szlakach są złe. Są błotniste. Jest ślisko. Temperatura w środę rano była dodatnia: od 7 do 9 st. C. Wiał słaby wiatr. Widoczność w górach – w zależności od rejonu – wynosi od 50 do 500 m. Zachmurzenie jest pełne. Pada deszcz. Pogoda nie sprzyja wędrówkom - powiedział ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku.

Odpowiednie wyposażenie

d42u9tn

Turyści, którzy mimo niesprzyjającej aury, wybiorą się na pieszą wycieczkę, muszą się odpowiednio ubrać. Muszą mieć solidne buty. Niezbędna jest nieprzemakalna i nieprzewiewna kurtka. Ze względu na szybko zapadający zmrok warto mieć ze sobą latarkę, najlepiej tzw. czołówkę. - Należy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek". Może ona uratować życie. Trzeba pamiętać, że szybko zapada zmrok i odpowiednio zaplanować wycieczkę.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300

W Beskidach nie działają kolejki linowe. Trwa sezon ich jesiennych przeglądów technicznych.

Wybory w USA. Aleksander Kwaśniewski o wygranej Donalda Trumpa: to może przynieść wielkie nieszczęście

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42u9tn

Podziel się opinią

Share
d42u9tn
d42u9tn
Więcej tematów