Trwa ładowanie...

Śląskie. Szczepienia na COVID. Od poniedziałku drugi etap zapisów opiekunów w żłobkach

W poniedziałek ruszy drugi etap rejestracji na szczepienia opiekunów w żłobkach, klubach dziecięcych, dziennych opiekunów, a także pracowników placówek pieczy zastępczej.

Share
Śląskie. W poniedziałek ruszy drugi etap rejestracji na szczepienia opiekunów w żłobkach.
Śląskie. W poniedziałek ruszy drugi etap rejestracji na szczepienia opiekunów w żłobkach.Źródło: pixabay.com
d2oau0b

Chętni do szczepienia pracownicy muszą jedynie poinformować o tym dyrektora placówki, który dopełnia wszelkich formalności. Zgłoszenia obejmują pracowników do 65. roku życia.

Druga tura zapisów na szczepienia rozpocznie się 15 lutego i potrwa do czwartku, 18 lutego. Do szczepień zgłaszać się mogą opiekunowie w żłobkach i klubach dziecięcych, dzienni opiekunowie oraz pracownicy placówek pieczy zastępczej.

Śląskie. Szczepienia na COVID. Zgłoszeń dokonuje dyrektor placówki

- Cały proces rejestracji jest prosty. Dokonuje go w imieniu pracowników dyrektor placówki. Wystarczy, że pracownik zgłosi chęć poddania się szczepieniu dyrektorowi lub kierownikowi placówki, w której pracuje – tłumaczy minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

d2oau0b

Zgłoszeń do szczepień dyrektor placówki dokonuje za pośrednictwem formularza. Zgłoszenia obejmują pracowników do 65 roku życia. Pracodawca ustala też termin oraz miejsce szczepienia.

Śląskie. Szczepienia opiekunów w żłobkach

W żłobkach, klubach dziecięcych, w placówkach pieczy zastępczej oraz jako dzienni opiekunowie zatrudnionych jest około 51 tys. osób. Ta grupa zawodowa zostanie zaszczepiona w pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień.

Zakopane. Takich tłumów nie było tu od dawna. Jedna rzecz niezwykle martwi

Szczepienia chętnych pracowników instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 rozpoczęły się już w piątek, 12 lutego.

d2oau0b

– Wszystkim pracownikom zgłaszającym się na szczepienia i dyrektorom placówek, którzy w ostatnich dniach dopełnili formalności rejestracji na szczepienia bardzo za to dziękuje. To dowód na państwa odpowiedzialność i troskę o zdrowie i bezpieczeństwo maluchów, nad którymi sprawujecie państwo opiekę. Te osoby, które do tej pory nie zgłosiły się na szczepienia, od poniedziałku będą miały ponownie taką możliwość. Gorąco do tego zachęcam – mówi Marlena Maląg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2oau0b

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oau0b
d2oau0b
Więcej tematów