Trwa ładowanie...

Śląskie. Silny wiatr i opady. Ponad 140 interwencji

Ponad 140 razy interweniowała minionej doby w Śląskiem straż pożarna między innymi w związku z silnym wiatrem. Na skutek opadów i topniejącego śniegu w dwóch punktach pomiarowych na rzekach w regionie przekroczone są stany alarmowe.
Share
Śląskie. Straż pożarna interweniowała 14o razy / Zdj. ilustracyjne
Śląskie. Straż pożarna interweniowała 14o razy / Zdj. ilustracyjneŹródło: PAP
d1czyjr

Jak podała Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach, najwięcej interwencji strażaków miało miejsce w Katowicach, Częstochowie i powiecie częstochowskim oraz Zabrzu.

Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Strażacy byli wzywani przede wszystkim do usuwania powalonych drzew, połamanych konarów, a także wypompowywania wody z zalanych dróg i posesji. W działaniach brało udział ponad 180 zastępów straży pożarnej (w tym 76 OSP).

Jak wynika z danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, na skutek topniejącego śniegu i padającego w minionych godzinach deszczu odnotowano przekroczenie stanów alarmowych rzek w dwóch punktach pomiarowych w woj. śląskim: na Pszczynce w Mizerowie-Borkach i na Brynicy w miejscowości o tej samej nazwie. W Pszczynie Pszczynka osiągnęła stan ostrzegawczy. Poziom wód w tych miejscach w ostatnich godzinach utrzymywał się na podobnym poziomie lub spadał. Miejscowy wzrost stanu wód w rzekach był prognozowany przez hydrologów.

d1czyjr

Jak wynika z informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich, wszystkie drogi w regionie są przejezdne. Na sieci dróg krajowych w województwie pracowało 45 pracowników i 118 pojazdów do zimowego utrzymania dróg.

Luzowanie obostrzeń. Czeka nas 3. fala epidemii koronawirusa? Michał Dworczyk komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1czyjr

Podziel się opinią

Share
d1czyjr
d1czyjr
Więcej tematów