Trwa ładowanie...

Śląskie. Pożar składu budowlanego w Częstochowie. Słup czarnego dymu

Kilkudziesięciu strażaków walczyło z pożarem, który wybuchł w środę wieczorem w składzie materiałów budowlanych w Częstochowie. Pożar opanowano o godzinie 23.00.

Share
Śląskie. Kilkudziesięciu strażaków walczy z pożarem, który wybuchł w środę wieczorem w składzie materiałów budowlanych w Częstochowie.
Śląskie. Kilkudziesięciu strażaków walczy z pożarem, który wybuchł w środę wieczorem w składzie materiałów budowlanych w Częstochowie.Źródło: KMPSP Częstochowa
d1ei0q8

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, pożar wybuchł w środę wieczorem w budynku składu budowlanego przy Alei Bohaterów Monte Cassino.

Po niespełna godzinie od rozpoczęcia akcji gaśniczej, sytuacja była wciąż nieopanowana. Na miejscu pracowało kilkudziesięciu strażaków z 16 zastępów straży pożarnej.

d1ei0q8

Śląskie. Palił się skład budowlany w Częstochowie

Ratownicy pracowali w warunkach dużego zadymienia i w wysokiej temperaturze. Nad miejscem pożaru unosi się widoczny z daleka słup czarnego dymu.

Wezwanie dla ojca Szustaka. "Potraktował abp. Gądeckiego jak kolegę"

- Na miejsce skierowano także m.in. zastęp z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Katowicach z wysokociśnieniowym agregatem gaśniczym - powiedziała rzeczniczka.

To specjalistyczne urządzenie ma pomóc w ugaszeniu pożaru. Jest ono wyposażone w system cobra, łączący właściwości chłodzące wysokociśnieniowego strumienia mgły wodnej z właściwościami cięcia i penetracji wodą.

d1ei0q8

Śląskie. Pożar składu budowlanego w Częstochowie [AKTUALIZACJA]

O godzinie 23.00 Komenda Miejska PSP w Częstochowie poinformowała, że sytuacja pożarowo została opanowana. Pożar nie rozprzestrzenia się.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ei0q8

Podziel się opinią

Share
d1ei0q8
d1ei0q8
Więcej tematów