Trwa ładowanie...
d3bo0if

Śląskie. Plac zabaw dla kilku pokoleń. Zachwala Piotr Kupicha

W Parku Śląskim oddano do użytku wyjątkowy plac zabaw. Oprócz wielu atrakcji dla dzieci w sąsiedztwie dla osób starszych wydzielono strefę do rekreacji. Wszystko z budżetu obywatelskiego za 700 tysięcy złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Kupicha cieszy się, że park się rozwija.
Piotr Kupicha cieszy się, że park się rozwija. (Park Śląski, Fot: Rafał Zduńczyk parslaski.pl)
d3bo0if

Takiego miejsca w Zielonych Płucach Śląska jeszcze nie było. Nawet seniorzy będą mogli przypomnieć sobie czasy błogiego dzieciństwa.

– Ten plac zabaw będzie służył osobom w każdym wieku, powstał w ramach Parku Wielu Pokoleń. Inwestycja została zrealizowana dzięki głosom oddanym w pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego. – Nasi goście wskazywali, że na terenie WPKiW brakuje placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Dlatego przygotowano koncepcję tego miejsca, które właśnie zostało otwarte – dodaje.

Na terenie placu zabaw znajdują się m.in. trampolina, piaskownica, zjeżdżalnia, pająk, ścianki do wspinaczki. Są też dwie huśtawki, w tym jedna z myślą o dzieciach z dysfunkcjami ruchowymi. W centralnej części stanął duży zestaw zabawowy o długości 12 metrów i szerokości 4, pozwalający na jednoczesną zabawę większej grupie dzieci.

d3bo0if

W sąsiedztwie dla osób starszych wydzielono strefę do rekreacji, to siłownia pod chmurką i strefa kalisteniki. Kto po treningu będzie chciał odpocząć, może skorzystać z wygodnych ławek i leżaków.

Do placu zabaw prowadzi al. Harcerska i promenada gen. J. Ziętka. Bawialnia znajduje się niedaleko skrzyżowania ścieżek przy Ogrodzie Bylinowym. Budowa nowej atrakcji w Parku Śląskim kosztowała 700 tys. zł. Nową atrakcję zachwala lider zespołu Feel, Piotr Kupicha.

– Bardzo dobrze wspominam Park Śląski, jest mi szczególnie bliski. Zagrałem tutaj mój pierwszy koncert, tutaj też poznali się moi rodzice. Cieszę się, że park się rozwija. Będzie wyglądał pięknie, światowo – podkreśla Piotr Kupicha.

Dramatyczny przyrost zakażeń w Czechach. "Chorych będzie więcej"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bo0if

Podziel się opinią

Share
d3bo0if
d3bo0if
Więcej tematów