Trwa ładowanie...

Śląskie. Dwie ważne inwestycje w zawierciańskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Będzie lepszy dojazd

Trwa budowa trzeciego odcinka ul. Technologicznej w Zawierciu. Rozpoczęły się prace ziemne oraz budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Share
Prace przy dojeździe do terenów inwestycyjnych nabrały tempa.
Prace przy dojeździe do terenów inwestycyjnych nabrały tempa.Źródło: UM Zawiercie, Fot: UM Zawiercie
d2pmcr5

W ramach inwestycji, oprócz nowej nawierzchni wybudowane zostaną także chodniki, wjazdy indywidualne na posesje. Obecnie rozpoczęły się już prace ziemne oraz budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Budowa 700-metrowego odcinka drogi, aż do skrzyżowania z ul. Myśliwską, ma zakończyć się w połowie przyszłego roku i będzie kosztowała ponad 3,2 mln zł. Na ten cel miasto uzyskało z Unii Europejskiej ponad 2 mln 300 tys. zł oraz blisko 700 tys. zł z budżetu państwa.

d2pmcr5

- Dzięki tej inwestycji nasi potencjalni inwestorzy uzyskają dostęp do 9 nowych działek. Poza tym, poprawimy dostęp do Strefy Aktywności Gospodarczej, umożliwiając bezpośredni dojazd z ulicy Myśliwskiej. Na pewno zwiększy to atrakcyjność strefy – podkreśla Katarzyna Mikuła, dyrektor Agencji Rozwoju Zawiercia.

Dzięki nowej drodze znacznie wzrośnie wartość działek w okolicy. Jak zapewniają urzędnicy już pojawili się nowi inwestorzy, którzy zainteresowani są zakupem działek. Kolejna inwestycja polega na poszerzeniu jezdni na początkowym odcinku od ul. Inwestycyjnej (515 metrów). Dzięki temu również ułatwiony zostanie dojazd do zakładów w Strefie Aktywności Gospodarczej. Powstaje też nowy chodnik.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 824 tys. zł brutto. Jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

Prof. Matyja: "Musimy prać maseczki, inaczej staną się siedliskiem bakterii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pmcr5

Podziel się opinią

Share
d2pmcr5
d2pmcr5
Więcej tematów