Trwa ładowanie...

Śląskie. Niecodzienna lekcja z Adamem Małyszem. Mistrz skoków narciarskich był w szoku

Uczniowie jednej ze śląskich szkół tę lekcję bezpieczeństwa zapamiętają na długo. O zasadach brd najmłodsi rozmawiali z Adamem Małyszem. Legenda polskich skoków narciarskich poprowadziła zajęcia online wspólnie z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego.

Śląskie. O zasadach brd najmłodsi rozmawiali z Adamem Małyszem, legendą polskich skoków narciarskich i uczestnikiem Rajdu Dakar.Śląskie. O zasadach brd najmłodsi rozmawiali z Adamem Małyszem, legendą polskich skoków narciarskich i uczestnikiem Rajdu Dakar.Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego
df1ns0v
df1ns0v

- Bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Kiedy byłem w waszym wieku, nie miałem aż takiej świadomości jak zachować się na drodze. Wtedy nie było też takich możliwości. Teraz takie akcje robią wspaniałą robotę – podkreślił Adam Małysz, rozpoczynając lekcję o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Ikona polskich skoków narciarskich poprowadziła zajęcia online ze Słowenii, gdzie polscy skoczkowie rywalizowali w finałowych zawodach Pucharu Świata.

W lekcji wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rębielicach Szlacheckich (w powiecie kłobuckim, w gminie Lipie). To już kolejna placówka, która mimo trwającej pandemii koronawirusa, dzięki nowemu projektowi edukacyjnemu Inspekcji Transportu Drogowego, mogła kontynuować naukę o bezpieczeństwie.

- Nie możemy być teraz bezpośrednio z wami, ale bardzo ważne jest, abyśmy mogli uczyć o bezpieczeństwie i ostrzegać przed zagrożeniami od najmłodszych lat. Chciałbym abyście wyrośli na bezpiecznych uczestników ruchu drogowego – mówił Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

df1ns0v

Śląskie. Niecodzienna lekcja z Adamem Małyszem o bezpieczeństwie na drodze

Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego uczyli się m.in. podstawowych zasad poruszania się po drogach, znaczenia znaków drogowych, numerów alarmowych, zasadach obowiązujących w podróży, konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa i noszenia elementów odblaskowych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w lekcji i doskonale poradziły sobie z pytaniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

- Jestem w wielkim szoku, że tak dużo wiecie, tak dużo znaków rozpoznaliście i odgadnęliście wszystkie zagadki. Wielkie brawa. Oby tak dalej – ocenił Adam Małysz.

Dyrektor sportowy w Polskim Związku Narciarskim, rozmawiając z dziećmi o bezpieczeństwie, odniósł się również do własnych doświadczeń, kierowcy rajdowego.

Ratownicy medyczni jeżdżą karetką z pacjentem po kilka godzin. W szpitalach brakuje miejsc

- Dopiero jak przeszedłem do rajdów samochodowych, zobaczyłem czym jest prędkość i dopiero wtedy uświadomiłem sobie, jak ważne jest bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów. Jeśli chcesz się wyszaleć, od tego są tory i rajdy samochodowe, ale na drogach trzeba zachować wielką ostrożność. Nie tylko piesi, ale i kierowcy, którzy muszą mieć oczy dookoła głowy – ostrzegał wielokrotny mistrz świata w skokach narciarskich.

df1ns0v

Śląskie. Lekcje online propagujące prawidłowe zachowania na drodze. Pół tysiąca szkół

Adam Małysz od lat wspiera projekty edukacyjne i profilaktyczne realizowane przez Inspekcję Transportu Drogowego. Brał udział m.in. w akcji „Bezpieczny autokar" i "Ciśnienie na Życie" propagujące prawidłowe zachowania na drodze oraz bezpieczeństwo zdrowotne kierowców zawodowych.

Lekcje brd online są najnowszym projektem edukacyjnym GITD. W zajęciach prowadzonych od grudnia ubiegłego roku uczestniczyło już 6 tysięcy dzieci. Do projektu zgłosiło się blisko pół tysiąca szkół z całej Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
df1ns0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1ns0v
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj