Śląskie. Majówka z koleją wąskotorową. Wyjątkowa atrakcja wraca 2 maja
Dla mieszkańców Bytomia, ale również całego województwa śląskiego, to jedna z największych turystycznych atrakcji, ciesząca się popularnością od wielu lat. Górnośląska Kolej Wąskotorowa wraca na tory w niedzielę 2 maja.
Górnośląska Kolej Wąskotorowa to najstarsza na świecie czynna kolej wąskotorowa, której początki sięgają 1853 roku. Jedna z największych atrakcji turystycznych regionu wraca 2 maja na tory.
Śląskie. Majówka z koleją wąskotorową. Gdzie i za ile kupić bilety?
Kolej wąskotorowa będzie kursować w każdą niedzielę maja: 2, 9, 16, 23 i 30 maja, a bilety można kupić m.in. w serwisie goout.pl, na stacji Bytom Karb Wąsk. przy ulicy Reja (po uprzednim umówieniu się pod numerem tel. 666 904 142), na peronie przystanku Bytom Wąsk. przed odjazdem (w przypadku wolnych miejsc).
Bilet normalny kosztuje 20 zł, ulgowy 15 zł, dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie. Cena biletu zawiera w sobie przejazd z Bytomia do Tarnowskich Gór i z powrotem.
Pogoda na lato. Jakie będą wakacje? Najnowsza prognoza z IMGW
Górnośląska Kolej Wąskotorowa to jedna z największych atrakcji turystycznych na Śląsku. To również postindustrialne dziedzictwo związane z rozwojem kolei wąskotorowych w Bytomiu.
Śląskie. Bytom członkiem Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych
Aby je chronić, z inicjatywy prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza, miasto przystąpiło 26 kwietnia do Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni Rady Miejskiej.
Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych powstało w 2003 roku, a jego głównym celem jest zachowanie w jak najlepszym stanie istniejących linii, obiektów i taboru GKW oraz ochrona dóbr kultury i tradycji jakie stanowią zabytki kolejnictwa i techniki.
- Przystępując do Stowarzyszenia, Bytom chce nie tylko zaangażować się w promocję tej atrakcji turystycznej, ale też wykorzystać potencjał, jakim jest wpisanie kopalni srebra w Tarnowskich Górach i rezerwatu "Segiet" na listę światowego dziedzictwa UNESCO – informuje bytomski magistrat.
Kolej wąskotorowa przebiega w pobliżu terenów wpisanych do UNESCO, a lokalizacja stacji kolejowych umożliwia miłośnikom przyrody oraz odkrywania podziemnych przygód szybki dojazd malowniczymi zakątkami Bytomia.