Trwa ładowanie...

Śląskie. Koniec utrudnień po wypadkach na autostradzie A4 w pobliżu Sośnicy

Utrudnienia po dwóch zderzeniach, do których doszło we wtorek na autostradzie A4 w rejonie węzła Sośnica, zakończyły się – podali we wtorek wieczorem policjanci.
Share
Śląskie. We wtorek na autostradzie A4 w rejonie węzła Sośnica doszło do dwóch zderzeń.
Śląskie. We wtorek na autostradzie A4 w rejonie węzła Sośnica doszło do dwóch zderzeń.Źródło: Facebook, Fot: Gliwickie Drogi
d2xowx3

Kierowcy w czasie usuwania skutków wypadków byli kierowani na drogę zbiorczą autostrady, wracali na A4 za węzłem.

Najpierw, około południa, w rejonie węzła zderzyły się trzy samochody ciężarowe jadące z naczepami w kierunku Wrocławia. W czasie usuwania skutków tamtego zdarzenia kilkaset metrów wcześniej na tej samej jezdni zderzyły się trzy samochody osobowe.

Wskutek wypadków zablokowane były trzy lewe skrajne pasy autostrady, czyli główny ciąg trasy, natomiast dwa prawe skrajne pasy drogi zbiorczej, rozprowadzającej, pozostawały drożne. Ruch był więc kierowany na drogę zbiorczą i rozprowadzał się na węźle, bądź wracał na autostradę.

d2xowx3

Wieczorem usunięcie skutków wypadku z udziałem ciężarówek potwierdził PAP dyżurny komisariatu autostradowego policji w Gliwicach. O zakończeniu działań w miejscu wypadku trzech samochodów osobowych poinformował rzecznik zabrzańskiej policji sierżant sztabowy Sebastian Bijok.

Śląskie. Zablokowana autostrada A4 po dwóch wypadkach. Interwencja LPR

W wypadku ciężarówek poszkodowany został jeden z kierowców, który był wyciągany z uszkodzonej kabiny. W wypadku samochodów osobowych ranne zostały cztery osoby, z których jedna została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Sosnowcu, a trzy – karetkami do szpitala w Rybniku.

Szymon Hołownia zaszczepiony na COVID. Prof. Dudek "przejrzał" intencje PiS

Policjanci wyjaśniają okoliczności obu wypadków. Ze wstępnych ustaleń dotyczących drugiego ze zdarzeń wynika, że kierowca volkswagena caddy uderzył swoim pojazdem w poprzedzające go audi, to z kolei – w volkswagena sharana.

d2xowx3

Po wypadkach na autostradzie, szczególnie w godzinach szczytu, przed węzłem Sośnica w kierunku Gliwic powstał korek, ponieważ kierowcy z trzech pasów autostrady musieli zmieścić się na dwóch pasach drogi zbiorczej. Wielu z nich zwalniało też, oglądając skutki wypadków.

Śląskie. Kluczowy węzeł dwóch autostrad w Sośnicy

W węźle Sośnica przecinają się m.in. autostrady A1 i A4, wiodące przez Polskę w kierunkach wschód – zachód i północ - południe. Do węzła przyłączona jest Drogowa Trasa Średnicowa, która prowadząc od Gliwic do Katowic łączy centra kilku dużych śląskich miast. Jeszcze jeden kierunek na węźle Sośnica daje droga krajowa nr 79 wiodąca w stronę Tychów i Oświęcimia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xowx3

Podziel się opinią

Share
d2xowx3
d2xowx3
Więcej tematów