Trwa ładowanie...

Śląsk. Salon Śląski przypomni historię ”małego Wersalu”

Zanim nastał COVID-19 wiele się tu działo. Tysiące spacerowiczów, setki miłośników przejażdżek rowerowych i wielu uczestników różnorakich przyjęć. Potem to miejsce nagle opustoszało. Teraz ponownie wraca do życia, także dzięki nowym inicjatywom.

Na terenie parku będzie działał Salon Śląski, który ma ożywić to historyczne miejsceNa terenie parku będzie działał Salon Śląski, który ma ożywić to historyczne miejsceŹródło: Park w Świerklańcu FB
d3fk7jj
d3fk7jj

Jedną z nich jest przedsięwzięcie stworzone przez gliwickie stowarzyszenie ”Wrazidlok”, mające na celu ożywić kulturalnie i artystycznie świerklaniecki Pałac Kawalera. W sobotę oficjalnie zainaugurowano Salon Śląski – inicjatywę, która ma przypomnieć magnackie tradycje tego miejsca. Na wystawie znalazły się zdjęcia i pocztówki nieistniejącego już dzisiaj pałacu Donnersmarcków w Świerklańcu.

Salon Śląski będzie cyklem wystaw, koncertów i pokazów, które przypomną jak kiedyś wyglądało to dostojne miejsce zwane wówczas ”małym Wersalem”. Świerklaniecki park potrzebuje działań, które cofną nas do czasów przeszłości, ale też przeniosą w przyszłość dzięki nowatorskim działaniom.

Jednym z nich była niedzielna prelekcja dotycząca pomocy jeżom. Akcja "Jeż MegaZwierz" pomoże uratowanym jeżom trafić do specjalnego domku, znajdującego się w ustronnym miejscu na terenie 185-hekterowego świerklanieckiego parku.

Szkielet sprzed 700 lat. Niesamowite odkrycie w pałacu Alkazar w Hiszpanii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fk7jj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fk7jj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj