Trwa ładowanie...

Śląsk. Koleje Śląskie za pomocą mgły walczą z koronawirusem

Koleje Śląskie mają kolejne urządzenie do walki z koronawirusem. To specjalny zamgławiacz termiczny.
Share
Koleje Śląskie za pomocą mgły chcą walczyć z koronawirusem.
Koleje Śląskie za pomocą mgły chcą walczyć z koronawirusem.Źródło: Koleje Śląskie
d1borqt

Do tej pory kolejarze do odkażania składów stosowali m.in. suchą parę i warstwy tytanu. Teraz do walki z koronawrusemmają kolejne urządzenie. To elektryczny zamgławiacz termiczny. Maszyna została specjalnie zaprojektowana do atomizacji mikro kropelek i wytwarzania z nich tzw. Suchej mgły. Efekt jest bardzo podobny do „dymu koncertowego” stosowanego podczas różnych wydarzeń muzyczno-teatralnych. Z tą różnicą, że w Kolejach Śląskich posłuży do walki z koronawirusem.

Aplikacja bezpiecznych i nowoczesnych środków chemicznych służących między innymi do dezynfekcji, dezodoryzacji jest bardzo prosta i skuteczna. Preparat w postaci mgły daje możliwość szybkiego rozprzestrzenienia preparatów i pokrycia nimi wszystkich powierzchni w pociągach. Również tych bardzo trudno dostępnych. Takie nanoszenie preparatów powoduje też możliwie najmniejsze użycie środków chemicznych w porównaniu do innych metod.

Różne sposoby dezynfekcji

Łącznie nad czystością pociągów czuwają 63 osoby. Wnętrza pojazdów są czyszczone zarówno z użyciem detergentów jak i innowacyjnego rozwiązania: suchej pary – oba te czynniki równie skutecznie zwalczają koronawirusa. Stosowane detergenty to profesjonalne środki czyszczące. Dezynfekowane są wszelkie elementy, które mają kontakt z dużą liczbą osób – jak np. uchwyty czy wnętrza toalet.

d1borqt

Stosowane są również innowacyjne rozwiązania takie jak specjalna powłoka tytanowa, która zabija zarazki i bakterie. Jest trwała a pokryte są elementy wyposażenia pociągów często dotykane przez pasażerów.

Strajk kobiet. Policja chroni dom Jarosława Kaczyńskiego. Reakcja szefa związku zawodowego policjantów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1borqt

Podziel się opinią

Share
d1borqt
d1borqt
Więcej tematów