Trwa ładowanie...

Śląsk. Co dalej z uczelnią? Rektor UŚ apeluje o debatę nad jej przyszłością

Online czy stacjonarnie – oto jest pytanie. I głośno zadaje je rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. Ryszard Koziołek. Apeluje o debatę, która ma dotyczyć przyszłości uczelni w związku z powrotem do normalnych zajęć sprzed pandemii.

Katowice. Rektor Uniwersytetu Śląskiego apeluje do władz.Katowice. Rektor Uniwersytetu Śląskiego apeluje do władz.Źródło: Uniewrsytet Śląski
dljoheh
dljoheh

Rektor napisał w tej sprawie list otwarty, w którym wzywa do debaty na temat przyszłości uczelni w związku z powrotem do zajęć stacjonarnych. "Wobec postępującego procesu szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2 coraz bardziej prawdopodobny wydaje się powrót, wraz z nowym rokiem akademickim, do rzeczywistego uniwersytetu. Rozpoczynamy rejestrację studentów chętnych przyjąć szczepionkę za pośrednictwem uczelni. Niebawem zmniejszymy też ograniczenia z poziomu ”czerwonego” na ”pomarańczowy”. Jeśli liczba zachorowań będzie nadal maleć, to jeszcze w tym semestrze uruchomimy niektóre zajęcia kontaktowe. Odzyskanie realnego uniwersytetu po raz pierwszy od wielu miesięcy wydaje się niemal pewne" – napisał w liście, opublikowanym na stronie internetowej uczelni. 

Katowice. Listo otwarty rektora Uniwersytetu Śląskiego

Jak twierdzi, czas pandemii dał nam wiele do myślenia. Nie tylko w zakresie obaw czy smutku wywołanego chorobami, ale także z powodu refleksji nad funkcjonowaniem wielu instytucji w kraju. Jedną z nich są uczelnie. Które chwile przed pandemią przeszły wewnętrzną reformę związaną z ustawą 2.0. Nie było wtedy czasu na przemyślenia. Teraz było go sporo.  

Stąd apel do uczelnianej społeczności i zaproszenie do dyskusji nad wspólną przyszłością. Jej formą. Do jakiej uczelni wszyscy chcieliby wrócić? Do tej, która funkcjonowała przed COVID-19?  

Kiedy pogoda na grilla? Jest odpowiedź z IMGW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dljoheh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dljoheh
Więcej tematów