Trwa ładowanie...

Matura 2021 z angielskiego. "To był egzamin 6-klasisty?". Są pierwsze komentarze

Matura 2021 z języka angielskiego odbyła się w czwartek 6 maja. Egzamin rozpoczęto o godzinie 9:00. Maturzyści ocenili tegoroczny arkusz. Redakcja Wirtualnej Polski zebrała ich opinie.

Matura 2021 z angielskiego Matura 2021 z angielskiego Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
dooap43
dooap43

Tegoroczni maturzyści przystąpili w czwartek rano do matury 2021 z angielskiego. Są już pierwsze komentarze po egzaminie. Zdania co do poziomu są podzielone. Jednak wiele osób twierdzi, że była ona bardzo prosta, wręcz banalna.

- Dla osoby, która zna języka angielski na poziomie podstawowym, ta matura była łatwa - mówi nam Marcin z Białegostoku, który podszedł do matury w wieku 28 lat. - Wydaję mi się, że zdam. Trudniejsza na pewno była matematyka - przekazał maturzysta.

Natomiast Wiktoria z V LO im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku przekazała w rozmowie z WP, że praca pisemna dotyczyła m.in. opisania swoich wrażeń po przyjęciu do pracy w nowej firmie.

- Większość zadań była prosta. Chociaż były też nieco trudniejsze - powiedziała 18-latka. - Maturę z angielskiego napisałam w 40 minut - przekazała Wiktoria dla redakcji WP i dodała, że jest pewna, że zda.

dooap43

Matura 2021 z angielskiego. Poziom był... "banalny"

Redakcja Wirtualnej Polski postanowiła także sprawdzić, jak tegoroczna matura z języka angielskiego oceniana jest w sieci. Maturzyści bardzo często dzielą się swoimi opiniami w mediach społecznościowych i informują, jak im poszło. Tym razem zdania nie są aż tak bardzo podzielone jak np. po maturze 2021 z matematyki.

"Ta matura była coś za łatwa" - pisze jeden z internautów. "Dla mnie to było takie łatwe, że zaczęłam się zastanawiać, czy nie podchwytliwe jakieś" - stwierdziła jedna z tegorocznych maturzystek na Twitterze.

"Żenada, ta podstawa z angielskiego to chyba na poziomie gimnazjum była" - czytamy. "Spoko ten angielski, raczej będzie 100 proc" - napisał w sieci jeden z abiturientów. "Ale banalny ten angielski" - dodał jeden z maturzystów.

"To była matura czy egzamin szóstoklasisty?" - zapytał w sieci jeden z internautów, który w tym roku zdawał maturę.

dooap43

Nie wszyscy jednak tak pozytywnie odnosili się do poziomu matury 2021 z języka angielskiego. Niektórzy stwierdzili, że poziom nie był aż tak łatwy. "Ogólnie nie chce się chwalić, ale... nie zdam" - czytamy w jednym z postów. "Próbna była łatwiejsza" - dodał inny maturzysta.

Zobacz także: Matura 2021. Zadaliśmy warszawiakom pytania z poprzednich lat

CKE matura 2021 - język angielski

Przypomnijmy, że egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego jest obowiązkowy. Najczęściej abiturienci decydują się na język angielski. Matura 2021 z tego przedmiotu odbyła się w czwartek 6 maja.

dooap43

W tym roku nie ma także obowiązkowych egzaminów ustnych. Oznacza to, że matura 2021 z języka angielskiego jest tylko pisemna. Do ustnej matury podejdą tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego, aby dostać się na uczelnie za granicą.

Aby zdać maturę z języka angielskiego, należy uzyskać minimum 30 proc. Według danych Centralnej Komisji Edukacyjnej w 2020 roku najczęściej oblewana była matematyka. 53 448 osób nie zdało z tego przedmiotu. Druga pod tym względem jest matura z języka obcego nowożytniego. Ten przedmiot w ubiegłym roku oblało 21 249 maturzystów.

Redakcja Wirtualnej Polski w czwartek chwilę po godzinie 14:00 opublikuje również arkusze CKE z matury 2021 z języka angielskiego oraz proponowane odpowiedzi. Na naszej stronie możecie także sprawdzić pytania i odpowiedzi z tegorocznej matury z języka polskiego oraz matematyki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dooap43
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dooap43
Więcej tematów