Trwa ładowanie...

Matura z matematyki 2021. Są już pierwsze komentarze

W środę 5 maja o godzinie 9 rozpoczęła się matura z matematyki na poziomie podstawowym. Abiturient ocenili swoje zmagania. Zdania są podzielone.

Matura z matematyki 2021. Pierwsze komentarze Matura z matematyki 2021. Pierwsze komentarze Źródło: East News, fot: Darek Delmanowicz
dwuht6v
dwuht6v

Przedmiotem najczęściej oblewanym na maturze jest właśnie... matematyka. Tylko w 2020 roku przez ten przedmiot świadectwa dojrzałości nie otrzymało 53 448 osób.

Matura z matematyki od zawsze budzi wiele emocji. Dla wielu uczniów jest ona bardzo trudna, dla innych wręcz banalna. Jaki poziom miała matura z matematyki w 2021 roku? Zebraliśmy komentarze zdających!

Matura z matematyki 2021. Jaki był poziom?

Jak co roku komentarze dotyczące oceny poziomu matury z matematyki są podzielone. Część internautów twierdzi, że matura była bardzo prosta.

dwuht6v

"Piękna była ta maturka. W porównaniu do próbnej o niebo łatwiejsza" - pochwalił się jeden z internautów. "Ta matura z matematyki była prosta" - napisała maturzystka na Twitterze.

"Ale ogólnie nie było tak źle. Niektóre zadania nawet przyjemnie się liczyło także chyba raczej zdałam" - przekazała na Twitterze zdająca tegoroczną maturę z matematyki. Niektórzy twierdzili także, że nie są w stanie stwierdzić, czy była ona trudna, czy też nie.

Natomiast jedna z internautek napisała: "nie oszukujmy się, ale jak ktoś jest słaby z matmy, to każdy arkusz będzie dla niego trudny".

dwuht6v

Matura z matematyki 2021 bardzo trudna?

Niektórzy twierdzili, że matura z matematyki 2021 była trudniejsza niż ta w roku poprzednim. "Ta matura miała niby być prostsza niż w poprzednich latach, a wyszło na to, że nie dość, iż ta była trudniejsza od próbnej, to skupiała się w sumie tylko na funkcjach i geometrii, jak będę mieć 30 proc, to będzie cud" - czytamy wpis jednej z internautek zdających w tym roku egzamin dojrzałości.

"Ja się boję, ale powinnam zdać i nie wiem, czy próbna nie była łatwiejsza" - wskazała maturzystka na Twitterze. "Bardzo trudna ta matma była" - czytamy wpis pod #matury 2021.

Zobacz też: Racibórz wstrząśnięty tragedią. Ujawniono szczegóły ws. śmierci policjanta

Matura z matematyki 2021. Arkusze i odpowiedzi

Dla wszystkich tych, którzy chcą sprawdzić, czy zdali maturę, informujemy, że na stronie Wirtualnej Polski chwilę po godzinie 14:00 opublikujemy arkusze i odpowiedzi z matury z matematyki 2021.

dwuht6v

We wtorek opublikowaliśmy także odpowiedzi z matury z języka polskiego 2021 proponowane przez naszych ekspertów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dwuht6v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwuht6v
Więcej tematów