Trwa ładowanie...

Poręba. Wielkie, czerwone serca pomogą potrzebującym

Dwa pojemniki na plastikowe nakrętki w kształcie wielkich czerwonych serc stanęły pod Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz w centrum Poręby.

Poręba. W mieście stanęły pojemniki na plastikowe nakrętki.Poręba. W mieście stanęły pojemniki na plastikowe nakrętki.Źródło: UM Poręba
d37a3rn
d37a3rn

- Zebrane w odpowiedniej ilości nakrętki trafiają do firm, które w zamian za nie przekazują fundusze na rzecz osób potrzebujących. Głównie leczenia, rehabilitacji lub sprzętu medycznego, na przykład wózka inwalidzkiego - tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie, który zdecydował się wziąć udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. 

Poręba. W mieście stanęły pojemniki na plastikowe nakrętki

W mieście stanęły dwa pojemniki, jeden przy Miejskim Ośrodku Kultury, drugi w centrum Poręby. Oba łatwo poznać, bo są czerwone i w kształcie serca. W każdym z nich zmieści się około 700 litrów plastikowych nakrętek.

- Teraz każdy z nas może łatwo i bez wysiłku wspomóc osoby potrzebujące. Nie ma chyba prostszego sposobu na pomaganie - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra i zachęca do zbierania nakrętek.

Wystarczy, że nakrętki z butelek po wodzie mineralnej czy innych napojach zbierać będziemy do woreczka u siebie w domu, a gdy ten będzie już pełny, zawartość wrzucimy do metalowego, czerwonego serca.

d37a3rn

Poręba to kolejne miasto, które przyłączyło się do akcji zbierania plastikowych nakrętek. Pojemniki w różnych kształtach stanęły już w Zawierciu, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Szczekocinach, Bytomiu czy Bielsku-Białej. I każdy ma niepowtarzalny kształt. W Dąbrowie Górniczej np. pojemnik stanął przy akwenie Pogoria, więc jest w kształcie ryby, w Bielsku-Białej ma natomiast kształt produkowanego w tym mieście fiata 126p, czyli popularnego malucha.

Tomasz Terlikowski nie przebierał w słowach. "To plucie Chrystusowi w twarz"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37a3rn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37a3rn
Więcej tematów