Trwa ładowanie...
d1habsb

Koronawirus. Kolejne zakażenia w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Koronawirus nie odpuszcza. Polska Grupa Górnicza i Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowały o kolejnych zakażeniach koronawirusem wśród swoich pracowników. W sumie na kwarantannie jest blisko 750 górników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W kopalniach koronawirus wciąż szaleje.
W kopalniach koronawirus wciąż szaleje. (Pixabay, Fot: pixabay)
d1habsb

Jak wynika z danych spółek węglowych, obecnie z wirusem zmaga się 244 górników z PGG, 28 z JSW oraz 21 z kopalń spółki Tauron Wydobycie.

Potwierdzone zakażenia

Najwięcej zakażonych jest w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie od początku epidemii zachorowały 3544 osoby, a wyzdrowiało 3300. Obecnie w PGG chorują 244 osoby wobec 141 przed tygodniem. Kwarantanną jest objętych 643 pracowników wobec 381 tydzień wcześniej.

d1habsb

Wśród kopalń PGG najwięcej zakażonych górników jest obecnie w kopalniach Mysłowice-Wesoła (40), Ziemowit w Lędzinach (33) i Piast w Bieruniu (35). W katowickiej kopalni Murcki-Staszic choruje 22 pracowników, a w kopalni Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych - 14. W pozostałych kopalniach Grupy jest po kilka przypadków zachorowań. W PGG przybyło - wobec danych z piątku - 49 zakażonych i trzech ozdrowieńców. Obecnie PGG nie planuje kolejnych badań przesiewowych w swoich kopalniach.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie zakażeń było jak dotąd najwięcej w górnictwie węgla kamiennego, liczba zarażonych koronawirusem zaczęła rosnąć przed ponad dwoma tygodniami. Obecnie w spółce zakażonych jest 28 osób (wobec 14 tydzień temu).

W trzech kopalniach spółki Tauron Wydobycie z koronawirusem zmaga się - według danych - 21 pracowników na ponad 6,5 tys. zatrudnionych. Przez prewencyjną kwarantannę przeszło dotąd w sumie ponad 250 pracowników spółki.

Stosowane obostrzenia

d1habsb

W kopalniach obowiązuje noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk i utrzymywanie dystansu społecznego. Wśród obowiązujących reguł jest także m.in. ograniczenie liczby osób w windach zjeżdżających pod ziemię i wyjeżdżających na powierzchnię. Górnicy powinni używać ochronnych masek i okularów nie tylko na stanowiskach pracy, ale także w drodze do nich. Systematycznie prowadzona jest dezynfekcja newralgicznych miejsc – łaźni, lampowni, cechowni, ciągów komunikacyjnych i wind górniczych, odkażane są także podziemne kolejki i dworce.

Strajk kobiet. Ryszard Kalisz o pomyśle wprowadzenia godziny policyjnej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1habsb

Podziel się opinią

Share
d1habsb
d1habsb
Więcej tematów