Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. 90 osób na kwarantannie po weselu. Zakażony był członek zespołu muzycznego

Koronawirus w Polsce. Po weselu w powiecie myszkowskim (woj. śląskie) 90 osób skierowano na kwarantannę. Wszystko z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem u członka zespołu muzycznego.

Share
Koronawirus na weselu w Myszkowie. 90 osób na kwarantannie
Koronawirus na weselu w Myszkowie. 90 osób na kwarantannieŹródło: Flickr, Fot: Crowne Plaza CC BY 2.0 Flickr
d3d7kmo

Koronawirus w Polsce. Kwarantanna po weselu

Po weselu w powiecie myszkowskim sanepid skierował na kwarantannę 90 osób. To kolejne ognisko koronawirusa w województwie śląskim. Jak informuje portal myszkow.naszemiasto.pl, przebadano już parę młodą i najbliższą rodzinę. Pozytywny wynik testu wyszedł u 22 osób, ale to nie koniec badań.

To pierwszy taki przypadek w powiecie myszkowskim, gdzie dotąd nie było wielu zakażeń koronawirusem. Zakażony był członek zespołu muzycznego grającego na weselu. Myszkowski sanepid ostrzega mieszkańców powiatu przed lekceważeniem obostrzeń i przypomina, by stosować się do wszystkich obowiązujących reguł sanitarnych.

d3d7kmo

Koronawirus. Sanepid apeluje o stosowanie się do obostrzeń

Myszkowski sanepid na swojej stronie internetowej wystosował specjalny apel. "Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myszkowie przypomina wszystkim mieszkańcom powiatu myszkowskiego o bezwzględnej konieczności stosowania się do wszystkich zaleceń i ograniczeń zawartych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii" - czytamy na stronie sanepidu.

"Ponadto PPIS w Myszkowie zwraca się z prośbą o zwiększenie odpowiedzialności mieszkańców za odpowiednie zachowanie w zakresie higieny osobistej, szczególnie dotyczącej postępowania ze zużytymi środkami ochrony osobistej w celu zapobiegania zanieczyszczeniu przestrzeni miejskich (ulic i chodników). Zużyte maseczki i rękawiczki należy wrzucać do przeznaczonych do tego celu pojemników lub do pojemników na odpady zmieszane" - dodaje sanepid w Myszkowie.

"PiS zlekceważył rocznicę". Paweł Kowal: mówili o łuku, muzeum czy wielkiej wystawie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3d7kmo

Podziel się opinią

Share
d3d7kmo
d3d7kmo
Więcej tematów