Trwa ładowanie...

Konkurs na mural dla Davida Bowiego tylko do końca tygodnia. "Każdy będzie mógł oddać swój głos"

Do wygrania jest 5 tys. złotych

Konkurs na mural dla Davida Bowiego tylko do końca tygodnia. "Każdy będzie mógł oddać swój głos"
d2hc57k
d2hc57k

Tylko do piątku, 4 marca, można złozyć autorski projekt w trwającym konkursie na projekt muralu upamiętniającego pobyt Davida Bowie w Warszawie. Sam Konkurs jest dwuetapowy: w pierwszym etapie jury, złożone z organizatorów akcji, ekspertów zajmujących się sztuką ulicy oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Dzielnicy Żoliborz – wybierze trzy najlepsze pod względem artystycznym propozycje. W drugim - każdy będzie mógł oddać na nie swój głos, wybierając zwycięski projekt.

Jak już informowaliśmy , mural ma powstać przy ul. Marii Kazimiery 1. Będzie upamiętniał wizytę, do jakiej doszło 40 lat temu, w kwietniu 1976 roku. Zmarły niedawno David Bowie, podróżujący pociągiem przez Warszawę, skorzystał z rozkładowego postoju i wybrał się na spacer po okolicy. Jak twierdzą biografowie, dotarł do placu Wilsona, gdzie w sklepie muzycznym kupił płytę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Melancholijna atmosfera miasta, znajdującego się wówczas za żelazną kurtyną, jak również motywy z utworu „Helokanie” autorstwa Stanisława Hadyny zainspirowały go do nagrania rok później utworu „Warszawa”, który trafił na nagrywaną w Berlinie płytę „Low”.

To na pamiątkę tego wydarzenia oraz w hołdzie dla artysty Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów postanowiło stworzyć mural Bowiego na Żoliborzu . Szczegółowy regulamin konkursu znaleźć można pod tym adresem .

d2hc57k

Projekty, które spełniają wymogi opisane w regulaminie, należy zgłaszać od 24 lutego do 4 marca 2016 r. (do godz. 10.00).

d2hc57k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hc57k
Więcej tematów