Trwa ładowanie...

Katowice. Niemoralna propozycja. Policjant usłyszał "bądź pan człowiekiem"...

Nawet do 8 lat więzienia grozi kierowcy, który w Katowicach przekroczył prędkość, a potem wręczył policjantom łapówkę. 200 złotych miało "załatwić" sprawę tyle samo wartego mandatu karnego i 6 punktów karnych.

Share
Śląskie. Kierowcy, który w Katowicach wręczył policjantom łapówkę, grozi nawet do 8 lat więzienia.
Śląskie. Kierowcy, który w Katowicach wręczył policjantom łapówkę, grozi nawet do 8 lat więzienia.Źródło: Policja Śląska
d416ymu

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w rejonie ulicy Mikołowskiej w Katowicach.

- Policjanci pełniący służbę w patrolu ruchu drogowego, podczas dokonywania kontroli prędkości zauważyli pojazd poruszający się zbyt szybko. Kiedy zmierzyli jego prędkość, okazało się, że przy ograniczeniu do 40 km na godzinę samochód jedzie, mając na liczniku blisko 80 km na godzinę – relacjonuje zdarzenie śląska policja.

d416ymu

Śląskie. Kierowca w Katowicach chciał przekupić patrol drogowy

Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Poinformowali go, że w związku z popełnionym wykroczeniem nakładają na niego dwustuzłotowy mandat oraz 6 punktów karnych. Ten jednak zaczął ich prosić, aby podarowali mu i zakończyli kontrolę drogową w inny sposób.

Powrót Donalda Tuska? Jasny komentarz z klubu PiS

Pomimo tego, że jeden z policjantów kilkukrotnie pouczał kierowcę, iż jego zachowanie jest niezgodne z prawem i o tym, że ma prawo do wybrania drogi sądowej, mężczyzna cały czas próbował uprosić go o odstąpienie od czynności.

Katowice. Próba przekupienia policjantów. Wyrok może być surowy

- W pewnym momencie, uprzednio oświadczając, że jednak przyjmie mandat i zapłaci na miejscu za pomocą karty, sięgnął do portfela, wyjął banknoty o wartości 200 złotych i włożył do wewnętrznego schowka w drzwiach radiowozu – przekazują policjanci.

d416ymu

41-letni mieszkaniec Katowic został zatrzymany, o czym powiadomiono prokuratora. Za wręczenie korzyści majątkowej grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d416ymu

Podziel się opinią

Share
d416ymu
d416ymu
Więcej tematów