Trwa ładowanie...

Katowice. Mieszkańcy pomogą wybrać tablice w mieście. Trzeba się pospieszyć

W przestrzeni Placu Kwiatowego na Rynku zostały zaprezentowane dwie propozycje nowego Systemu Informacji Miejskiej (SIM) w Katowicach. Mieszkańcy miasta mają czas do środy 31 marca, aby wybrać jedną z dwóch wersji.
Share
Śląskie. Można głosować na dwie propozycje nowego Systemu Informacji Miejskiej (SIM) w Katowicach.
Śląskie. Można głosować na dwie propozycje nowego Systemu Informacji Miejskiej (SIM) w Katowicach. Źródło: UM Katowice
d2nxgmm

Przetarg na zmianę Systemu Informacji Miejskiej (SIM) został rozstrzygnięty w styczniu. Wygrała go spółka Utal, producent znaków i tablic rejestracyjnych z Poznania, szacowany koszt to około 11,5 mln zł.

Propozycje nowego SIM to efekt spotkań powołanego pod koniec ubiegłego roku zespołu eksperckiego. Do udziału w nim zostali zaproszeni m.in. eksperci z ASP, przedstawiciele Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, katowickiego magistratu, a także przedstawiciele pracowni Linia z Wrocławia, która przygotowała pierwotną koncepcję SIM, oraz firmy Utal, która wykonuje oznakowanie.

Propozycja z największą liczbą głosów zostanie zrealizowana w przestrzeni Katowic.

d2nxgmm

- Zachęcamy wszystkich katowiczan, by poprzez oddanie głosów wskazali preferowany projekt, który zostanie docelowo zastosowany w całym mieście – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowice. System Komunikacji Miejskiej. Dwie koncepcje do wyboru

W ramach spotkań zespołu, katowicka ASP zaproponowała dwie wersje Systemu Informacji Miejskiej: kontrastową (charakterystyczną) i monochromatyczną (neutralną).

– Koncepcja kontrastowa to charakterystyczne połączenie, które już jest kojarzone z Katowicami i może wzmocnić tożsamość wizualną miasta. Dzięki zestawieniu ciemnej szarości, bieli i żółci gwarantuje maksymalne kontrasty. Jest to połączenie rekomendowane dla osób starszych i z dysfunkcją wzroku, zapewniające odcinanie się od tła – mówi dr Zofia Oslislo-Piekarska z katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.

d2nxgmm

Burza po słowach Stanisława Karczewskiego. Radosław Fogiel reaguje

– Z kolei koncepcja neutralna w swoich założeniach nawiązanie do pierwszych tablic drogowych w Katowicach. Połączenie bieli i ciemnej szarości to maksymalny kontrast. Jest to klasyczne, eleganckie i ponadczasowe zestawienie. Również ta kolorystyka rekomendowana jest dla osób z dysfunkcją wzroku i poprzez kontrastowość pozwala na zauważalność tablic na różnych tłach – dodaje Zofia Oslislo-Piekarska.

Katowice. Nowe tablice Systemu Informacji Miejskiej pod koniec 2021 roku

Głosować można w budynku Urzędu Miasta – Rynek 13 (urna na głosy znajduje się na parterze) lub w internecie. Mieszkańcy mają czas do środy 31 marca na wybór jednej z koncepcji.

Zmiany w realizowanym projekcie nie wpłyną na jego koszt – zapewnia magistrat. Pierwsze tablice pojawią się w przestrzeni Katowic pod koniec roku, w pierwszej kolejności w Śródmieściu, później w Nikiszowcu i pozostałych częściach miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nxgmm

Podziel się opinią

Share
d2nxgmm
d2nxgmm
Więcej tematów