Trwa ładowanie...
dwebx6w

Katowice. Miasto wspomoże restauratorów. Na co mogą liczyć?

Ograniczenia związane z koronawirusem mocno uderzyły w branżę gastronomiczną. Władze Katowic postanowiły ją wspomóc. Marcin Krupa, prezydent Katowic, zdecydował, że restauratorzy, którzy wynajmują miejskie lokale będą przez miesiąc zwolnieni z czynszów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze Katowic pomogą restauratorom, którzy ucierpieli przez koronawirusa.
Władze Katowic pomogą restauratorom, którzy ucierpieli przez koronawirusa. (Pixabay, Fot: pixabay)
dwebx6w

Zgodnie z decyzją rządu, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem od soboty cała Polska została uznana za strefę czerwoną, z dodatkowymi obostrzeniami. Przez najbliższe dwa tygodnie restauracje, kawiarnie i bary będą zamknięte; mogą wydawać dania tylko na wynos.

Władze Katowic w ramach pomocy restauratorom poinformowały o reaktywowaniu wdrożonego wiosną Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy.

"Podjąłem decyzję, by reaktywować Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy w zakresie zwolnienia z czynszów w miejskich lokalach dla katowickich restauratorów na okres jednego miesiąca. Rozmawiałem z wieloma przedstawicielami tej branży, którzy mówią, że mogą nie przetrwać kolejnego okresu, w którym ich firmy będą zamknięte. Dlatego, jako miasto, ponownie chcemy pomóc tej branży” - napisał Krupa na Facebooku.

dwebx6w

Szczegóły w środę

Szczegółowe rozwiązania mają zostać przedstawione w najbliższą środę. Lokalne władze mają bazę restauratorów, którzy korzystali wiosną z pakietu adresowanego do przedsiębiorców. W najbliższych dniach będą ponownie informowani, w jaki sposób mogą uzyskać zwolnienie z czynszu.

Krupa przypomniał, że z wdrożonych wiosną programów osłonowych w ramach walki z pandemią skorzystało ponad dwa tysiące podmiotów z Katowic. "Będziemy elastycznie i niezwłocznie reagować, jeśli obostrzenia miałyby być przedłużone – aby w ten sposób pomóc katowickiej gastronomii” - oświadczył prezydent.

Strajk kobiet. Ryszard Kalisz o proteście przed kościołem św. Krzyża w Warszawie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwebx6w

Podziel się opinią

Share
dwebx6w
dwebx6w
Więcej tematów