Trwa ładowanie...

Katowice. Komputerowi gracze nie dają się pandemii. Mistrzostwa świata rozgrywają online

W Katowicach trwają mistrzostwa świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters (IEM) Katowice 2021. Ze względu na pandemię rozgrywki prowadzone są wyłącznie online, a zawodnicy łączą się m.in. ze studiem ESL Gaming Polska, położonym w Katowicach.
Share
Katowice. Nie w Spodku, ale online rozgrywane są finały Intel Extreme Masters.
Katowice. Nie w Spodku, ale online rozgrywane są finały Intel Extreme Masters.Źródło: UM Katowice
d23l0ma

Finały Intel Extreme Masters są organizowane w Katowicach od 2013 r. W poprzednich latach pod koniec lutego lub na początku marca ściągały do Spodka i połączonego z nim Europejskiego Centrum Kongresowego dziesiątki tysięcy fanów e-sportu, na żywo oglądających zmagania najlepszych graczy na świecie.

Także w ubiegłym roku organizatorzy przygotowywali finały IEM w formule stacjonarnej, jako imprezę masową. W ostatniej chwili, ze względu na rozpoczynającą się epidemię koronawirusa, wojewoda śląski zakazał udziału publiczności w rozgrywkach. Gracze rywalizowali więc w Spodku i MCK – przy pustych trybunach.

Katowice. Tym razem Intel Extreme Masters odbywa się bez kibiców

W tym roku, wobec trwającej wciąż pandemii, organizatorzy imprezy z firmy ESL zmienili formułę wydarzenia. - Dzięki elastyczności, jaką ma nasza organizacja, zaangażowaniu naszych partnerów, realizujemy nasze imprezy. Jak pokazał zeszłoroczny IEM, pomimo zmian organizacyjnych wyniki oglądalności są fantastyczne – powiedział prezes ESL Polska Aleksander Szlachetko. - Oczywiście, wolelibyśmy być w Spodku i mieć wielkie targi tuż obok, mieć kolejki fanów i te emocje, natomiast mam nadzieję, że pomimo że będziemy musieli jeszcze na to poczekać, doczekamy się – dodał.

d23l0ma

E-sport wyrósł z internetu i osiągając znaczną skalę mógł z czasem przenieść się do takich obiektów gromadzących publiczność jak Spodek. - Natomiast w obecnej rzeczywistości, mając świadomość korzeni, że e-sport jest dyscypliną realizowaną on-linowo i adresowaną w głównej mierze do publiczności on-linowej, mamy możliwość zmian technicznych i organizacyjnych, by to zrealizować – mówił.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami ESL w turnieju Counter-Strike: Global Offensive biorą udział 24 drużyny z całego świata, rywalizujące na jednym europejskim serwerze ze swoich ośrodków treningowych. Turniej, w którym pula nagród wynosi 1 mln dolarów, jest rozgrywany w trzech etapach: play-in (16-17 lutego), etap grupowy (18-21 lutego) i play offs (26-28 lutego).

Od 20 lutego rozpoczęły się rozgrywki, które zakończą roczny cykl rywalizacji StarCraft II ESL Pro Tour. W ich trakcie 36 zawodników z całego świata walczy o pulę nagród w wysokości 250 tys. dolarów oraz trofeum IEM Katowice 2021. Wydarzenie zakończy turniej towarzyszący Warcraft III: Reforged ESL Pro Tour, rozegrany w ramach DreamHack WC3 Regional Championship 4-7 marca. Gracze będą rywalizowali o nagrody w wysokości 100 tys. dolarów.

Nowe obostrzenia. Polska zamknie granice? "To bardzo dobry ruch"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23l0ma

Podziel się opinią

Share
d23l0ma
d23l0ma
Więcej tematów