Trwa ładowanie...

I Bieg Mikołajkowy w Parku Śląskim. Pomóż podopiecznym Fundacji Iskierka

MK Team - czyli Marek i Klaudia - proponują nam aktywne spędzenie Mikołajek. 6 grudnia o godz. 12:00 w Parku Śląskim w Chorzowie rozpocznie się I Bieg Mikołajkowy. Wszyscy uczestnicy na głowach muszą mieć oczywiście... czapki świętego Mikołaja. Bieg połączony jest z akcją charytatywną.

Share
I Bieg Mikołajkowy w Parku Śląskim. Pomóż podopiecznym Fundacji IskierkaŹródło: MK Team
d25vr3i

Idealnym miejscem do biegania jest park, a Park Śląski to największy park miejski w całej Europie. Nic dziwnego, że to tutaj odbędzie się I Bieg Mikołajkowy. Organizatorami imprezy są MK Team, czyli Marek Witor i Klaudia Kapica.

- Sama brałam udział w tego typu biegu i tak bardzo mi się spodobało, że pomyślałam o zorganizowaniu podobnego. Wraz z Markiem podczas luźnej rozmowy postanowiliśmy, że zrobimy to w tym roku, w Parku Śląskim - opowiada w rozmowie z Wirtualną Polską Klaudia Kapica, organizatorka biegu. - Listę otworzyliśmy na początku listopada, a już kolejnego dnia była pełna. W związku z tym zwiększyliśmy limit osób - dodaje.

Na początku w biegu miało wziąć udział 300 osób - dla tylu udało się pozyskać pakiety startowe od sponsorów. W paczce znajdą obowiązkową czapkę świętego Mikołaja, pamiątkowy medal, napój izotoniczny i baton energetyczny. Uczestnicy mogą też liczyć na ciepłą kawę i herbatę.

d25vr3i

- Teraz mamy już ponad 800 zgłoszeń. W biegu może wziąć udział każdy chętny. Trasa ma 5 km, można ją przebiec lub przemaszerować z kijkami, a dla dzieci przygotowaliśmy trasę o długości 400 metrów - mówi Kapica. - Biegacze wyruszą o godz. 12:00, a ci, którzy wybierają nordic walking o 12:05 - dodaje.

Jednak organizatorzy nie myślą tylko o zdrowym trybie życia - chcą też pomóc innym. W czasie biegu wolontariusze będą zbierać pieniądze dla podopiecznych Fundacji Iskierka, która opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi.

- Udział w biegu jest całkowicie bezpłatny, dlatego pomyśleliśmy, że zwyczajową opłatę startową biegacze mogą przeznaczyć na jakiś szczytny cel. Na co dzień mam kontakt z Fundacją Iskierka, więc zdecydowaliśmy się zbierać pieniądze dla jej podopiecznych. Za zebrane pieniądze chcemy spełnić kilka marzeń tych dzieci - tłumaczy organizatorka.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia?

Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy! **

d25vr3i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25vr3i
d25vr3i
Więcej tematów