Gliwice. Szczepienia po nowemu, Tafla gotowa
Jeden z największych punktów szczepień przeciw COVID-19 w woj. śląskim, prowadzony na lodowisku Tafla w Gliwicach przez personel tamtejszego Szpitala Miejskiego nr 4, jest gotowy na przyjęcie osób, które pierwszą dawkę przyjęły w innym miejscu. Od 1 lipca będzie taka możliwość.
To nowe rozwiązanie ma ułatwić szczepienie tym, którzy planują np. wakacyjne wyjazdy albo służbowo przebywają w zupełnie innym mieście niż to, w którym zainicjowali procedurę zaszczepienia się.
Gliwice. Tafla gotowa do nowych zasad szczepień na COVID-19
- Doszliśmy do tego momentu, w którym konkretne preparaty są już w pełni dostępne dla pacjentów, nie ma gorączkowych poszukiwań, nie ma kolejek. Jesteśmy dobrze przygotowani i zachęcamy do przybycia na gliwicką Taflę przy Akademickiej 29 także te osoby, które pierwszą dawkę szczepionki otrzymały w innym punkcie – powiedział w prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Przemysław Gliklich.
Od początku istnienia punktu w hali Lodowiska Tafla w Gliwicach przeprowadzono już 130 tysięcy szczepień przeciw COVID-19. Na początku czerwca ruszyła kampania edukacyjna #SzczepieniewGliwicach, której zadaniem było przede wszystkim motywowanie i zachęcanie do szczepień przeciw COVID-19 oraz wyjaśnianie konieczności szczepienia.
To inicjatywa gliwickich medyków: dr Agaty Gajewskiej, doktora Andrzeja Kupilasa, Justyny Soroki oraz Rafała Kuczy, pielęgniarza i ratownika medycznego, a jednocześnie pracownika jednego z największych punktów szczepień w woj. śląskim w hali Lodowiska Tafla przy Akademickiej 29.
#2dawkawGliwicach to kolejna odsłona kampanii, w której najważniejsze jest ukazanie sprawnego, komfortowego systemu szczepień przeciw COVID-19 zastosowanego w gliwickim punkcie. Przekaz skierowany jest zarówno do nastolatków, którzy już mogą się zaszczepić, ale także do osób dorosłych, które z różnych względów nie podjęły wcześniej decyzji o szczepieniu.
Mieszkańcy woj. śląskiego przyjęli dotąd blisko 3,5 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest blisko 1,5 miliona.