Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. Więcej szczepionek na COVID-19 dla punktów mobilnych

Mieszkańcy, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do punktu szczepień, mogą zostać zaszczepieni w domu. W Dąbrowie Górniczej medycy dostali więcej szczepionek, więc są w stanie szybciej dotrzeć do pacjentów.

Share
Dąbrowa Górnicza. Zespoły mobilne otrzymały więcej szczepionek.
Dąbrowa Górnicza. Zespoły mobilne otrzymały więcej szczepionek.Źródło: UM Dąbrowa Górnicza
d4h1n5a

– Do tej pory otrzymywaliśmy 30 sztuk szczepionek tygodniowo, a zdarzało się, że dziennie wpływało około 30 zgłoszeń. Teraz zwiększyła się pula i mamy do dyspozycji 500 szczepionek miesięcznie – mówi Michał Stępień z mobilnego punktu szczepień MS-MED.

Jego zespół wyjazdowy szczepi od marca. Obejmuje Dąbrowę Górniczą, Sosnowiec, Jaworzno, Mysłowice, powiaty będziński i zawierciański. W tym czasie pierwszą dawkę otrzymało ok. 800 osób, a drugą 90. Pacjentom podawane są preparaty przewidziane dla osób przewlekle chorych i "leżących”. Dotąd były to szczepionki dwudawkowe, teraz do dyspozycji jest też jednodawkowa.

d4h1n5a

Dąbrowa Górnicza. Większa ilość szczepionek dla punktów mobilnych

– Żeby skorzystać ze szczepienia w domu, trzeba mieć zlecenie od lekarza. Kiedy trafi do nas, umawiamy termin wizyty u pacjenta – informuje Stępień.

Pacjent, który ze względu na ciężkie schorzenie nie może udać się do punktu szczepień, powinien skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który zlecenie szczepienia w miejscu zamieszkania może przekazać bezpośrednio zespołowi mobilnemu. Może również przekazać je pacjentowi, który wówczas wysyła MMS ze zdjęciem tego dokumentu na numer 505 702 440 albo email na adres: msmed.mobilny@interia.pl Kiedy zgłoszenie dotrze do medyków, umawiają termin szczepienia.

Załogę punktu wyjazdowego stanowi przeszkolony personel, uprawniony do podawania szczepionek osobom obłożnie chorym.

Koronawirus w Polsce. Czwarta fala na jesieni? Bartosz Arłukowicz apeluje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4h1n5a

Podziel się opinią

Share
d4h1n5a
d4h1n5a
Więcej tematów