Trwa ładowanie...

Śląskie. W Jaworznie wykonasz teraz test na COVID-19 bez wychodzenia z samochodu

W mieście rozpoczął działalność mobilny punkt poboru materiału biologicznego do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2. Badania będą realizowane bezpłatnie po skierowaniu przez lekarza POZ. Będzie również możliwość wykonania wymazu komercyjnie.
Share
W Jaworznie już działa mobilny punkt pobrań.
W Jaworznie już działa mobilny punkt pobrań.Źródło: UM Jaworzno, Fot: UM Jaworzno
d3512sf

Badania wykonywane są przez firmę PRO4MED Sp z o.o., która została zakontraktowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia do świadczenia usług m.in. na terenie Jaworzna. Punkt zlokalizowany jest w oznakowanym namiocie na wydzielonym placu przy stadionie sportowym Azotania przy ul. Moniuszki 95. Dla pacjentów, którzy mają zlecenie pobrania wymazu od lekarza POZ, badanie jest bezpłatne. Można także wykonać test bez skierowania. W takim wypadku trzeba jednak zapłacić 350 zł.

- Do punktu pobrań należy zgłosić się samodzielnie własnym środkiem transportu, nie korzystamy z komunikacji miejskiej. Pobranie materiału odbywa się bez wychodzenia z samochodu – przypominają jaworzniccy urzędnicy.

Informacje dla osób ze skierowaniem, które nie posiadają własnego środka transportu, a chciałyby skorzystać z usługi wymazobusa udzielane są pod numerem telefonu: 730 780 796.

d3512sf

Punkt działa siedem dni w tygodniu. W poniedziałek i wtorek jest otwarty w godz. 8.00 – 12.15, Od środy do piątku od 13.00 do 17.15, w soboty 8.00 – 12.15 i w niedziele 13.00 – 17.15.

Przypomnijmy, że od soboty cała Polska znalazła się w tzw.żółtej strefie z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej. To oznacza, że w całym kraju mamy obowiązek m.in. zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zmieniły się też zasady w kinach, restauracjach czy klubach fitness.

Protest antycovidowców w Warszawie. Posypały się mandaty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3512sf

Podziel się opinią

Share
d3512sf
d3512sf
Więcej tematów