Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. Koreański koncern podwaja moce

Spółka z koreańskiej Grupy SK, która od ubiegłego roku kosztem blisko 1,5 mld zł buduje w Dąbrowie Górniczej zakład produkcji separatorów baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych, zdecydowała o podwojeniu wartości inwestycji oraz wielkości produkcji i zatrudnienia w nowej fabryce.
Share
Koreański inwestor wzmacnia swoją obecność w Dąbrowie Górniczej.
Koreański inwestor wzmacnia swoją obecność w Dąbrowie Górniczej.Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej, Fot: dabrowa-gornicza.pl
d31cn7j

O decyzji koreańskiego inwestora, który pierwotnie deklarował nakłady inwestycyjne w wysokości ok. 335 mln euro, poinformowała w czwartek wspierająca to przedsięwzięcie Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Pierwotna inwestycja o wartości 335 mln euro zakładała powstanie ponad 300 nowych miejsc pracy. Kolejny etap rozwoju spółki SK Hi-Tech Battery Materials Poland to zaangażowanie podobnych środków oraz podwojenie miejsc pracy w Tucznawie, dzielnicy Dąbrowy Górniczej. Tym samym SK ie technology zostanie liderem w dostarczaniu separatorów do baterii, a Polska umocni pozycję w regionalnym ekosystemie e-mobilności.

- Dzięki stabilności gospodarczej i wykwalifikowanym pracownikom Polska jest dla inwestorów głównym miejscem docelowym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zawdzięczamy to również dobrze zorganizowanemu procesowi wsparcia. Inwestor może liczyć na naszych ekspertów, jak i na Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE) uznawane za jedne z najlepszych na świecie - powiedziała Grażyna Ciurzyńska, p.o. prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

d31cn7j

Tutaj koreański gigant zainwestował pierwszy raz w Polsce

Spółka SK Hi-Tech Battery Materials Poland, która buduje i w przyszłości będzie zarządzać zakładem produkcyjnym w dzielnicy Dąbrowy Tucznawie, jest częścią SK ie technology Co., ltd. należącą do SK Group, jednej z największych firm w Korei Południowej. SK jako pierwsza w Korei i trzecia na świecie, opracowała „LiBS” - separator do akumulatorów litowo-jonowych, kluczowy składnik akumulatorów.

Koronawirus w Polsce. Rzecznik WOT o wsparciu "terytorialsów" w walce z epidemią

- W ubiegłym roku KSSE, wspólnie z partnerami, pozyskała SK Hi-Tech Battery Materials jako strategicznego inwestora dla regionu i wydała decyzję o wsparciu projektu wartego ponad 1 mld zł, dzięki któremu powstanie co najmniej 300 nowych miejsc pracy. To u nas, w hubie motoryzacyjnym KSSE, koreański gigant zainwestował pierwszy raz w Polsce. Dziś cieszymy się, że SK Hi-Tech Battery Materials decyduje o rozszerzeniu inwestycji na terenie KSSE. To kolejne wysokojakościowe miejsca pracy w regionie - zaznaczył dr Janusz Michałek, prezes KSSE.

d31cn7j

- Cieszę się, że w tym trudnym szczególnie dla gospodarki okresie mogę przekazać dobre wieści z zakresu dużych inwestycji zagranicznych w Dąbrowie Górniczej. Nasz koreański partner potwierdza tym samym, że nastawiony jest na dalszy rozwój i globalną ekspansję na rynku baterii litowo-jonowych - podkreślił prezydent Dąbrowa Górniczej Marcin Bazylak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31cn7j

Podziel się opinią

Share
d31cn7j
d31cn7j
Więcej tematów