Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. Duże utrudnienia dla kierowców. Nie przejedziemy przez przejazd kolejowy na ul. Konopnickiej

Rozpoczął się kolejny etap prac związanych z budową centrum przesiadkowego i przebudową układu drogowego w śródmieściu. Kierowcy nie przejadą przez przejazd kolejowy na ul. Konopnickiej.
Share
Dąbrowa Górnicza. Przejazd przez centrum miasta jest mocno utrudniony.
Dąbrowa Górnicza. Przejazd przez centrum miasta jest mocno utrudniony.Źródło: UM Dąbrowa Górnicza
d1ibdva

Z przejazdu mogą korzystać piesi i rowerzyści. W czasie zamknięcia prowadzone będą roboty związane z budową przejścia i przejazdu rowerowego pod torami, a także modernizacją torowiska.

Prace mają potrwać do czerwca tego roku. Po ich zakończeniu przywrócony zostanie normalny ruch. Podczas zamknięcia kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Dąbrowa Górnicza. Kierowcy czekają objazdy

Objazd do ulic Konopnickiej i Limanowskiego prowadzony będzie ulicami: Królowej Jadwigi, Piłsudskiego, Graniczną i Łączącą. Objazd w kierunku ul. Królowej Jadwigi prowadzony będzie analogicznie w drugą stronę.

d1ibdva

Ruch na ul. Sobieskiego odbywa się obiema jezdniami. Ze względu na wciąż trwające roboty drogowe, na odcinku od skrzyżowania z ul. Chopina do budowanego ronda na wysokości Urzędu Pracy, na każdej jezdni – w stronę centrum i w kierunku Będzina – dostępny jest tylko jeden pas.

Na stałe trasy wróciły autobusy linii nr 140, 605 i 637 i obsługują przystanek "Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy”. Przystanek w stronę jest zlokalizowany w innym miejscu niż dotąd – znajduje się w pobliżu wjazdu do salonu samochodowego Nissan Japan Motors. Autobus linii nr 606 nadal kursuje trasą objazdową.

Dąbrowa Górnicza. Kluczowa inwestycja w mieście

Budowa centrum przesiadkowego i przebudowa układu drogowego w śródmieściu to jedna z kluczowych inwestycji w Dąbrowie Górniczej. Nowe rozwiązania zmienią i ułatwią poruszanie się po mieście. W ramach inwestycji powstaną: parkingi po obu stronach torów – przy ul. Kościuszki i Limanowskiego – łącznie na 375 miejsc; tunel drogowy łączący te ulice; przejście podziemne prowadzące do parkingów i peronów; centrum przesiadkowe, do którego dojeżdżać będą autobusy; droga łącząca ul. Sobieskiego z ul. Kościuszki i ul. Kolejową; droga łącząca ul. Limanowskiego i ul. Robotniczą; tunel pieszo-rowerowy w miejscu przejazdu przy ul. Konopnickiej i Kolejowej, który zostanie zlikwidowany. W ramach prac przebudowane będą także perony i tory przy stacji. Remont czeka ul. Kolejową, gdzie położona zostanie nowa nawierzchnia, wykonana będzie droga rowerowa, odnowione chodniki i oświetlenie.

d1ibdva

Nie będzie śledztwa ws. kardynała Dziwisza. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ibdva

Podziel się opinią

Share
d1ibdva
d1ibdva
Więcej tematów