Trwa ładowanie...

Częstochowa. Strzał w 10 policjantów. Kogo zatrzymali?

25-letniego obywatela Gruzji, za którym Interpol wystawił czerwoną notę w rękach policji. Wpadł w trakcie rutynowej kontroli drogowej. Był poszukiwany za kradzież kilkudziesięciu tysięcy dolarów w Iraku.

Share
Częstochowa. 25-ltni Gruzin był poszukiwany czerwoną notą przez Internet.
Częstochowa. 25-ltni Gruzin był poszukiwany czerwoną notą przez Internet.Źródło: Śląska Policja
d3g98ur

- Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej toyotę, której kierowca popełnił wykroczenie drogowe. Za kierownicą której siedział 25-letni obywatel Gruzji. Podczas legitymowania okazało się, że jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Oznaczało to, że mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z popełnionym przestępstwem na terenie jednego z blisko 200 krajów członkowskich Interpolu – wyjaśniła rzeczniczka częstochowskiej policji podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

Częstochowa. Gruzin zatrzymany podczas kontroli drogowej

Biuro Interpolu wprowadziło dane poszukiwanego do wszystkich baz danych, z których korzystają państwa członkowskie Interpolu, stąd podczas legitymowania na terenie Polski policjanci otrzymali informację, że 25-latek jest poszukiwany.

Mężczyzna podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Trafił najpierw do policyjnej izby zatrzymań, a następnie na siedem dni do aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

d3g98ur

Dodajmy, że Interpol czerwoną notę wystawił też za poszukiwanym Jackiem Jaworkiem. Mężczyzna 10 lipca w miejscowości Borowce koło Częstochowy zastrzelił swojego brata, jego żonę oraz ich 17-letniego syna. Od tamtej pory policja bezskutecznie próbuje go złapać.

Czerwona nota jest informacją dla organów ścigania na całym świecie o konieczności zlokalizowania i tymczasowego aresztowania poszukiwanej osoby. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył też nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało.

Spór w Lewicy. Miller o Czarzastym: jest zapatrzony w Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3g98ur

Podziel się opinią

Share
d3g98ur
d3g98ur
Więcej tematów