Trwa ładowanie...
d20a5vb

Czeladź. Chociaż zima, paca wre. Coraz bliżej otwarcia basenu

Trwa budowa basenu w parku Grabek w Czeladzi. - Mimo zimowej pory roboty postępują sprawnie, bo też czas odliczania do otwarcia już się..... rozpoczął – podkreślił Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.
Share
Czeladź. Zima nie przerwała prac przy budowie kompleksu basenów.
Czeladź. Zima nie przerwała prac przy budowie kompleksu basenów.Źródło: UM Czeladź
d20a5vb

Park Grabek w Czeladzi, który niedawno przeszedł gruntowny remont – powstały nowe alejki, tężnia solankowa, a już niedługo skatepark - jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców miasta. Już niedługo otrzyma kolejną atrakcję, basen letni. Jego generalny remont to jeden z priorytetów władz Czeladzi. Obiekt nieczynny jest bowiem od 2015 roku i od tego czasu popadł w ruinę. – Ten obiekt od wielu lat wymagał kapitalnego remontu i nadszedł czas, by wreszcie zrealizować oczekiwania mieszkańców – mówił burmistrz Czeladzi.

Czeladź.. Powstaje kompleks rekreacyjny

Za 12 milionów złotych teren zmieni się nie do poznania. Zgodnie z planami mają powstać basen otwarty pływacki (4 tory, 200 metrów kw.), basen rekreacyjny (ok. 440 metrów), basen otwarty połączony z wodnym placem zabaw (ok. 350 metrów kw.) oraz brodzik rekreacyjny z atrakcjami (ok. 400 metrów kw.). Powstanie również plaża, jacuzzi, kilka zjeżdżalni, nowe szatnie, budynek obsługi (ok. 210 metrów kw.) oraz część socjalna. Będą toalety, natryski, szatnie i instalacja do uzdatniania wody.

d20a5vb

Mimo ataku zimy prace na terenie kompleksu trwają, o czym poinformował Szaleniec. - Już prawie gotowe są pomieszczenia dla całej instalacji technicznej do czyszczenia basenowej wody, ba nawet filtry są zamontowane. Gotowa już betonowa misa 25 metrowego basenu sportowego, podobnie jak owalna misa basenu dla dzieci, gdzie zamontowano cały system sieci, dla przewidzianych tam wodnych atrakcji. Teraz przygotowywana jest misa basenu rekreacyjnego i podłoże dla wodnego placu zabaw. Z fundamentów wyłaniają się konstrukcje budynków szatni, toalet i technicznego zaplecza. Zbudowano też nowe schody, prowadzące do części, w której działało będzie zaplecze kulinarne i znajdzie się normalny plac zabaw. No i od kilku tygodni gotowy jest też już parking zabezpieczający miejsca postojowe, nie tylko basenu ale całego parku – informuje burmistrz Czeladzi. Całość ma być gotowa w 2021 roku.

Donald Trump jak Adolf Hitler? Michał Kamiński wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20a5vb

Podziel się opinią

Share
d20a5vb
d20a5vb
Więcej tematów