Trwa ładowanie...

Czechowice-Dziedzice. Na czworaka z otwartym złamaniem… i w piżamie w mroźny poranek

Ostatnie dni nie były łatwe dla strażników miejskich z Czechowic-Dziedzic. I nie chodzi tu bynajmniej o utrudnienia związane z zimą…choć w dużej mierze miały z nią związek.
Share
Ostatnie dni nie były łatwe dla strażników miejskich z Czechowic-Dziedzic
Ostatnie dni nie były łatwe dla strażników miejskich z Czechowic-DziedzicŹródło: money.pl, Fot: Rafał Parczewski
d1ibdva

Jedno z ostatnich zgłoszeń dotyczyło kobiety, którą czołgającą się po ulicy zauważyli przechodnie. Zaniepokojeni jej stanem, natychmiast wezwali służby. Mimo, że chcieli jej pomóc upierała się, że da sobie radę.

Nawet po przybyciu strażników miejskich, kobieta upierała się że sama dotrze do domu. Jak się okazało, kobieta przewróciła się na chodniku, doszło u niej do otwartego złamania nogi. Strażnicy udzielili jej pierwszej pomocy, wezwali też pogotowie ratunkowe, które zabrało ranną do szpitala.

Gdyby nie interwencja mieszkańców, nie wiadomo jak skończyłaby się historia starszego mężczyzny który nad ranem błąkał się po mieście. Ubrany w samą piżamę był już bardzo wychłodzony. Na pytania strażników, skąd się tu wziął, nie potrafił jednak odpowiedzieć. Zabrali go na komendę, by tam się ogrzał. Po szczegółowej rozmowie okazało się, że to prawie 90-letni mieszkaniec okolicy. Funkcjonariusze powiadomili zaniepokojoną rodzinę, która wkrótce zjawiła się po starszego pana.

d1ibdva

Próbowali porozmawiać z mężczyzną, ale kontakt z nim był utrudniony, nie wiedział, jak się znalazł na ulicy. Strażnicy zabrali mężczyznę na komendę, tam ubrali, żeby się ugrzał. Jak się okazało, był to prawie 90-letni mieszkaniec miasta. Dyżurny funkcjonariusz w rozmowie z nim skojarzył pewne fakty i osoby, o których mężczyzna opowiadał, i skontaktował się z nimi telefonicznie. Dzięki temu po emeryta przyjechała rodzina, wrócił bezpiecznie do domu.

Szczepienia na COVID. Strażnicy miejscy w 1. grupie? Rafał Trzaskowski o wniosku MSWiA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ibdva

Podziel się opinią

Share
d1ibdva
d1ibdva
Więcej tematów