Trwa ładowanie...

Bytom. Zmiany w strefie płatnego parkowania. Lepiej się zabezpieczyć

Od poniedziałku kierowcy korzystający z parkingów w strefie płatnego parkowania w Bytomiu opłaty parkingowej mogą dokonać tylko kartą oraz za pomocą aplikacji.

Śląskie. W Bytomiu opłaty parkingowej można dokonać tylko kartą oraz za pomocą aplikacji.Śląskie. W Bytomiu opłaty parkingowej można dokonać tylko kartą oraz za pomocą aplikacji.Źródło: UM Bytom
d56nbmj
d56nbmj

Zmiana podyktowana jest nie tylko względami bezpieczeństwa, w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, ale również wyższymi kosztami obsługi parkomatów oraz rosnąca liczbą transakcji bezgotówkowych – przekonuje bytomski magistrat.

Obecnie w Bytomiu kierowcy mogą korzystać z 74 parkomatów, jednak już latem zamontowane zostanie około 100 nowych parkomatów.

W nowych parkomatach w Bytomiu - zgodnie z zapisami uchwalonej 23 listopada 2020 roku uchwały - płatność będzie możliwa tylko bezgotówkowo, kartą płatniczą oraz za pomocą aplikacji Blik. Nowością będzie także możliwość zapłaty tzw. opłaty dodatkowej w parkomatach.

Śląskie. Strefa płatnego parkowania w Bytomiu. Godziny i ceny

Parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania jest płatne w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 9.00 do 17.00 z wyjątkiem parkingu pod Urzędem Miejskim, na którym opłaty są pobierane w dni robocze w poniedziałki w godzinach od 8.00 do 17.30 a od wtorku do piątku od 8.00 do 15.00.

Andrzej Duda dostał radę od Krzysztofa Skiby. Była od serca

Minimalna opłata wynosi 0,50 zł, a każde kolejne 10 gr przeliczane jest na minuty parkowania zgodnie ze stawkami:

d56nbmj

1,50 zł - za pierwszą godzinę postoju,

1,80 zł - za drugą godzinę postoju,

2,10 zł - za trzecią godzinę postoju,

1,50zł za czwartą i każdą kolejną godzinę postoju.

Bytom. Bezpłatny bilet na parkowanie pod Urzędem Miejskim

Klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą korzystać z bezpłatnego postoju na parkingu pod urzędem przez pierwszą godzinę parkowania. W tym celu pobiera się w parkomatach znajdujących się pod urzędem tzw. bilet zerowy; należy wówczas wprowadzić nr rejestracyjny pojazdu.

d56nbmj

Bezpłatny bilet parkingowy obowiązuje wyłącznie na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d56nbmj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d56nbmj
Więcej tematów