RegionalneŚląskBytom. NFZ zakwestionował dodatki covidowe. Szpitalna komisja zweryfikowała wypłatę

Bytom. NFZ zakwestionował dodatki covidowe. Szpitalna komisja zweryfikowała wypłatę

Jedna trzecia zgłoszonych pierwotnie do wypłaty dodatków covidowych pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu nie spełniała warunków do ich wypłacenia – ustaliła powołana w placówce komisja.

Śląskie. Komisja w bytomskim szpitalu wykazała, że jedna trzecia z liczby zgłoszonych do wypłaty osób nie miała pokrycia w dokumentacji.
Śląskie. Komisja w bytomskim szpitalu wykazała, że jedna trzecia z liczby zgłoszonych do wypłaty osób nie miała pokrycia w dokumentacji.
Źródło zdjęć: © Pixabay

Do wypłaty dodatkowego wynagrodzenia za pracę przy pacjencie z COVID-19 zgłoszono co miesiąc 530 osób. Narodowy Fundusz Zdrowia zakwestionował tę liczbę. Szpitalna komisja wykazała, że w przekazanych do NFZ raportach, w listopadzie 162 osoby nie miały podstaw do wypłaty dodatków. W grudniu było ich 182.

- Przeanalizowano dokładnie dokumentację wewnętrzną szpitala prowadzoną przez lekarzy i pielęgniarki – mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu Wojciech Michalik. - Rozumiem, że wiele osób miało problemy z interpretacją ministerialnych zapisów i zawnioskowało o wypłatę dodatku. Dlatego każdy, kto nie zgadza się z wynikiem prac komisji i uważa, że udzielał świadczeń nieincydentalnie na rzecz chorych na COVID-19, może indywidualnie złożyć wniosek do dyrektora o ponowne rozpatrzenie jego przypadku – dodał Wojciech Michalik.

Bytom. Jedna trzecia dodatków covidowych bez pokrycia w dokumentacji

Komisja wykazała, że jedna trzecia z liczby zgłoszonych do wypłaty osób nie miała pokrycia w szpitalnej dokumentacji. Nie będą mieli wypłaconych dodatków, chyba że zgłoszą się o indywidualne rozpatrzenie ich przypadku i będą w stanie udowodnić, że świadczyli usługi na rzecz pacjenta z SARS-CoV-2 "w sposób ciągły i nieincydentalny".

Kaczyński ukarany naganą. Polityk PiS komentuje decyzję komisji etyki i uderza w PO

- Przepisy dotyczące wypłaty dodatków za pracę przy pacjencie są niejednoznaczne. Od kiedy polecenie ministra zdrowia do prezesa NFZ z 4 września 2020 r. weszło w życie, wdrażaliśmy w szpitalu odpowiednie procedury, żeby wypłacić dodatki i byliśmy w stałym kontakcie z NFZ, by wyjaśniać niezrozumiałe kwestie – powiedział dyrektor bytomskiej placówki Wojciech Michalik.

W szpitalu ruszają wypłaty dodatków covidowych za pracę podczas drugiej fali pandemii. Tym razem NFZ zatwierdził liczbę podanych w sprawozdaniu pracowników.

Bytom. Dodatki covidowe w szpitalu. Komisja zweryfikowała wypłatę

Rozliczenia za pracę podczas trzeciej fali pandemii nie budzą już zastrzeżeń Narodowego Funduszu Zdrowia. Podczas tej najcięższej fali pandemii Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Bytomiu przekształcony został na placówkę tylko dla pacjentów z COVID-19 (z wyjątkiem Oddziału Onkologii Klinicznej). W szczytowym momencie pandemii oferował mieszkańcom Śląska 212 miejsc covidowych.

Od maja placówka powróciła do wykonywania zabiegów planowych. Przyjmuje już pacjentów w trybie zwykłym.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
śląskbytomszpital

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)