Bytom. Mieszkańcy chcą wymieniać źródła ciepła. Szybki koniec naboru
Aż 313 wniosków na dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła i montaż fotowoltaiki wpłynęło w Bytomiu w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Nabór zakończy się 31 maja.
Nabór wniosków dla zainteresowanych wymianą starego pieca węglowego na ekologiczne źródło ciepła ruszył w Bytomiu trzy miesiące temu, 15 lutego.
- Mieszkańcy złożyli w sumie 313 wniosków, z czego 140 jest kompletnych, 53 wymaga uzupełnienia a 120 znalazło się na liście rezerwowej – poinformował w środę bytomski magistrat.
Śląskie. Ekologiczne źródła ciepła w Bytomiu
Mieszkańcy w Bytomiu mogli starać się o dofinansowanie zakupu i montażu następujących rodzajów ogrzewania i prac z tym związanych:
- automatycznego kotła węglowego minimum V klasy z ecodesign,
- automatycznego kotła na biomasę min. V klasy z ecodesign,
- kotła gazowego, pieca zasilanego prądem elektrycznym,
- wykonanie wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania - podłączenie lokalu mieszkalnego do miejskiej sieci ciepłowniczej,
- zakupu i montażu ogniw fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych oraz w lokalach i budynkach wielorodzinnych.
Bytom. Dofinansowanie wymiany źródeł ciepła. Nabór zamknięty 31 maja
Maksymalna kwota dofinansowania na zakup i montaż proekologicznych systemów ogrzewania w Bytomiu wynosiła 7,2 tys. zł oraz do 9 tys. zł na instalację fotowoltaiczną.
Bytomski ratusz poinformował jednocześnie, że w związku z wyczerpaniem miejsc w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Bytom - etap na 2021 rok, nabór wniosków składanych na dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła oraz montażu ogniw fotowoltaicznych zostanie zamknięty 31 maja o godzinie 17.30.