Trwa ładowanie...
d36r7db

Tarcza antykryzysowa. Polska Grupa Górnicza skorzysta z programu. Podpisano umowę w Katowicach

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował o tym, że PGG korzysta z rządowego programu tarcza antykryzysowa. Porozumienie podpisały w Katowicach zarząd i związki zawodowe. Czas pracy zostanie ograniczony, a wynagrodzenia spadną o 20 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tarcza antykryzysowa. Katowice. Jacek Sasin o porozumieniu z PGG
Tarcza antykryzysowa. Katowice. Jacek Sasin o porozumieniu z PGG (Getty Images)
d36r7db

"Sukces w PGG. W Katowicach zarząd i związki zawodowe podpisały w piątek porozumienie o ograniczeniu czasu pracy i wynagrodzeń o 20 proc. Spółka skorzysta z rządowej tarczy antykryzysowej w zmaganiach ze skutkami COVID-19" - napisał w mediach społecznościowych minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Zadowolenie z faktu skorzystania z tarczy antykryzysowej wyraża również Polska Grupa Górnicza. Umowa została podpisana na miesiąc z mocą od 1 maja. Wymiar czasu pracy zostanie obniżony przez wprowadzenie czterech dodatkowych dni wolnych. Wynagrodzenie będzie dostosowane proporcjonalnie do obniżonego czasu pracy. Dzięki temu spółka będzie mogła starać się o dofinansowanie w ramach rządowego programu tarczy antykryzysowej.

Przeczytaj: Tarcza antykryzysowa. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pokazało liczby

d36r7db

- Porozumienie ze związkami zawodowymi pozwoli zrealizować pełny trzypunktowy pakiet działań osłonowych proponowany przez zarząd w połowie kwietnia. Osiągnięta zgoda daje nam możliwość skorzystania w maju ze wsparcia rządowego w ramach tarczy antykryzysowej - skomentował podpisanie umowy prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala.

Przeczytaj również: Tarcza antykryzysowa. Pożyczka 5 tysięcy. RPO reaguje na komunikat Aleksandry Dulkiewicz

Zobacz też: Miał być deal opozycji z Jarosławem Gowinem. Co poszło nie tak? Poseł KO odpowiada

Źródło: pgg.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36r7db

Podziel się opinią

Share

d36r7db

d36r7db
Więcej tematów