Trwa ładowanie...

Tarcza antykryzysowa 3.0. Pożyczka 5 tys. zł. Nowy nabór wniosków

Tarcza antykryzysowa 3.0. W jej ramach pożyczka bezzwrotna 5 tys. złotych może być udzielana mikroprzedsiębiorcom na pokrycie bieżących kosztów. działalności. Jednak okazuje się, że niektóre urzędy pracy wstrzymały nabór wniosków.

Share
Tarcza antykryzysowa 3.0. Pożyczka 5 tys. zł. Nowy nabór wnioskówŹródło: Getty Images
d1kw4os

Tarcza antykryzysowa 3.0. Właściciele mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich firm, a także osoby samozatrudnione mogą ubiegać się o bezzwrotną pożyczkę 5000 zł.

Zapewnia ją Powiatowy Urząd Pracy. Jak informuje eska.pl. część firm złożyła wnioski jeszcze w kwietniu. Zainteresowanie jest tak duże, że część urzędów pracy wstrzymała nabór wniosków. Tak się stało w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białymstoku.

Placówka zapewnia jednak, że rozpoczyna nowy nabór w czwartek 7 maja i potrwa do czwartku 21 maja.

d1kw4os

W tych dniach możliwe jest wnioskowanie o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych oraz dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenie społeczne dla organizacji pozarządowych.

Koronawirus. Tarcza antykryzysowa. Pożyczka 5 tys. zł. Komu przysługuje?

Pożyczka w wysokości 5 tys. zł w ramach tarczy antykryzysowej 3.0 dotyczy osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub małym firmom, które zatrudniają średniorocznie mniej niż 10 pracowników. Żeby ją dostać, trzeba złożyć specjalny wniosek o symbolu PSZ-PKDG w urzędzie pracy właściwym dla miejsca prowadzenie działalności gospodarczej.

Zobacz też: "Autorytarne rządy PiS oparte na autorytecie jednej osoby". Dziennikarz mówi, "kiedy to się rozsypie"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kw4os
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kw4os
d1kw4os
Więcej tematów