Trwa ładowanie...

Bytom. 32 mln złotych na sport w 2021 roku. Najwięcej na nowe lodowisko

Budowa hali lodowiska, powstanie wodnego placu zabaw i rolkowiska, nowe boisko piłkarskie w Rozbarku oraz budowa stadionu z zapleczem treningowym przy ulicy Piłkarskiej. To najważniejsze inwestycje sportowe w Bytomiu.
Share
Śląskie. Bytom w 2021 roku przeznaczy na sport - w tym nowe lodowisko - 32 mln złotych.
Śląskie. Bytom w 2021 roku przeznaczy na sport - w tym nowe lodowisko - 32 mln złotych.Źródło: UM Bytom
d3xod4m

Część z inwestycji zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku, zaś budowa innych dopiero się rozpocznie. Z budżetu miasta w tym roku na ich realizację wydanych zostanie 19,5 mln zł.

W 2021 roku w budżecie Bytomia na sport przeznaczono w sumie 32 mln 470 tys. zł, zaś w latach 2019-21 łącznie ponad 96 mln zł. W 2020 roku była to kwota ponad 42 mln zł, w której zdecydowaną większość stanowiły środki przeznaczone na budowę nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego, zaś w 2019 roku z budżetu gminy na sport przeznaczono ponad 21 mln zł.

W tym roku na najważniejszą w ostatnich latach inwestycję sportową - budowę lodowiska – Bytom przeznaczy ponad 10,5 mln zł (z 42 mln całości kosztów).

d3xod4m

Oprócz tego 3,7 mln zł pochłonie budowa nowoczesnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią w Rozbarku, 3 mln rolkowisko z obiektami towarzyszącymi, 1,2 mln boisko wraz z zapleczem treningowym przy ul. Piłkarskiej oraz 1 mln wodny plac zabaw w Parku Kachla - 1 mln zł.

- Wśród innych inwestycji, ale ważnych dla mieszkańców Bytomia, są przebudowa misy basenu pływalni krytej przy ul. Wrocławskiej, poprawa infrastruktury technicznej na stadionie LKS Tempo Stolarzowice oraz wymiana ogrodzenia wokół stadionu przy ul. Niepodległości w Suchej Górze na łączną kwotę prawie 700 tys. zł – informuje bytomski magistrat.

Śląskie. Miliony na sport w Bytomiu. Wsparcie młodzieży, klubów i sportowców

Z budżetu miasta finansowane jest aż 30 sekcji sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego, w tym roku na kwotę 1,75 mln zł.

d3xod4m

- Do tego dochodzą dotacje dla klubów sportowych - 270 tys. zł, stypendia sportowe dla uzdolnionych sportowców na kwotę 300 tys. zł, a także ponad 120 tys. zł na realizację zadań publicznych w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej – wylicza UM w Bytomiu.

Pogoda długoterminowa. Planujesz urlop? Znamy pierwsze prognozy na maj i czerwiec

- Inwestycje sportowe w naszym mieście realizowane są z myślą o dzieciach i młodzieży, które uprawiają sport i chcą aktywnie spędzać wolny czas - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Aby zachęcić dzieci i młodzież do prowadzenia aktywnego stylu życia i uprawiania sportu, musimy zadbać o infrastrukturę sportową - dodaje Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia odpowiedzialny za sport.

d3xod4m

Bytom. Miasto inwestuje w sport i dofinansowuje kluby

W 2020 roku miasto przyznało także 22 klubom sportowym w Bytomiu zwolnienie z podatku od gruntów, budynków i budowli lub ich części wykorzystywanych do prowadzenia działalności sportowej na kwotę blisko 1 mln zł.

W 2021 roku kwota ta wzrośnie do blisko 1,1 mln zł. Wiele klubów korzysta z obiektów sportowych należących do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu, który udostępnia je na preferencyjnych stawkach, a wartość ulg przyznanych bytomskich klubom z tego tytułu wynosi rocznie ponad 450 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xod4m

Podziel się opinią

Share
d3xod4m
d3xod4m
Więcej tematów