Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Kierowcy odetchną z ulgą, kończy się przebudowa ważnego skrzyżowania w centrum miasta

Dobiega końca budowa ronda u zbiegu ulic Cieszyńskiej i Józefa Lompy na obrzeżach starówki w Bielsku-Białej. Usprawni ono ruch, a zwłaszcza dojazd do pobliskich szkół, Muzeum Bajki i Animacji, które wkrótce tu powstanie, a także planowanego przy nim parkingu
Share
Już za kilka dni w Bielsku-Białej otwarte zostanie nowe rondo.
Już za kilka dni w Bielsku-Białej otwarte zostanie nowe rondo.Źródło: UM Bielsko-Biała, Fot: Paweł Sowa
d1xtxhy

Początkowo finisz robót zaplanowano na koniec pierwszego tygodnia grudnia, jednak plany pokrzyżowała pogoda. - Opady śniegu i mróz zatrzymały prace na kilka dni. Ich zakończenie opóźni się prawdopodobnie o tydzień” – zakomunikowała Emilia Klejmont z wydziału prasowego urzędu miejskiego w Bielsku-Białej.

Aby sfinalizować prace przy budowie ronda, drogowcy muszą jeszcze położyć ostatnią warstwę nawierzchni – bitumiczną, tzw. ścieralną. Poza tym zostały jeszcze prace porządkowe, związane ze spoinowaniem bruków, czyli wypełnieniem przestrzeni pomiędzy kostkami. Trwają też roboty na placu podjazdowym, przyszłym parkingu dla autokarów. W tym miejscu nie pojawi się jeszcze docelowa nawierzchnia, z uwagi na to, że w przyszłości zostanie tam wybudowany wielopoziomowy parking. Prace dotyczą też ulicy Mikołaja Kopernika i wykładania bruku na chodnikach.

Przesunięty koniec robót drogowych w Bielsku-Białej

- Ten pierwszy atak zimy trochę nam wstrzymał prace – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej Wojciech Waluś. - Dopiero od 3 grudnia temperatury mają być powyżej zera, więc aura wydłuży prace na rondzie o kolejny tydzień – dodaje.

d1xtxhy

Na ulicy Cieszyńskiej nadal trwają też prace na odcinku od ronda Hulanka do granic miasta. Jest to obecnie największa inwestycja w Bielsku-Białej. W jej ramach przebudowanych zostało lub zostanie 17 skrzyżowań, a nowy układ drogowy obejmuje ponad 8 km ulic, w tym prawie 4 km samej ul. Cieszyńskiej i ponad 4 km ulic mniejszych, łączących się z zasadniczą arterią. Cześć jest już właściwie gotowa, natomiast na przełomie roku najwięcej dzieje się na najtrudniejszym odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Skrzydlewskiego i Wapienicką.

Skandal na fermie norek w reportażu WP. Marek Suski: płakać się chce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xtxhy

Podziel się opinią

Share
d1xtxhy
d1xtxhy
Więcej tematów