Trwa ładowanie...

Beskidy. Rozkręca się sezon narciarski, ruszają kolejne ośrodki

Beskidy się zabieliły, a to znak, że zaczyna się sezon narciarski. Ruszyły lub w najbliższych dniach ruszą wyciągi w ośrodkach w Wiśle: Siglany, Soszów i Nowej Osadzie.

Share
W Wiśle sezon narciarski rozpoczęty.
W Wiśle sezon narciarski rozpoczęty.Źródło: Ośrodek Wisła Siglany
d3cylp1

Do tej pory w Beskidach można było poszusować jedynie na Białym Krzyżu, ośrodku znajdującym się na przełęczy Kubalonka między Szczyrkiem, a Wisłą. Ostatnio jednak pogoda dopisała, przez kilka dni było mroźno, więc mogły działać armatki śnieżne. To pozwoliło na przygotowanie tras również w innych beskidzkich ośrodkach. „Już w najbliższy weekend Wisła otworzy sezon narciarski! W piątek 4 grudnia, otwarcie sezonu zapowiadają ośrodki narciarskie Siglany (w godz. 8:00-21:00) oraz Soszów (w godz. 17:00-21:30). Natomiast w sobotę 5 grudnia otwarcie planuje Nowa Osada (od 8:00 do 22:00) oraz Skolnity (od 8:00 do 21:00)” - czytamy w komunikacie na stronie Wisły.

- Dobrą informację mamy także na miłośników biegówek. Na trasach na Kubalonce czynna jest trzykilometrowa pętla. Można tam wypożyczyć sprzęt – powiedział Tadeusz Papierzyński, odpowiedzialny w magistracie w Wiśle m.in. za sprawy sportu i turystyki.

d3cylp1

Wjedziesz na Skrzyczne

Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku poinformował natomiast, że w sobotę uruchomi – na razie jeszcze tylko dla ruchu turystycznego – kolej linową na Skrzyczne. Pierwszy wjazd z dolnej stacji na Jaworzynę godz. 9.00, z Jaworzyny an Skrzyczne – 9.15.

Ostatni zjazd ze Skrzycznego na Jaworzynę 15.00, a z Jaworzyny do dolnej stacji – 15.30.

Wciąż natomiast nie ma decyzji kiedy będzie można korzystać z tras narciarskich. "Trasy narciarskie uruchomione zostaną po zakończeniu prac związanych z naśnieżaniem" – podał Ośrodek, ale nie podał żadnych terminów.

Szczyrk Mountain Resort, największy ośrodek narciarski w Polsce, podaje, że wyciągi ruszą 18 grudnia.

Awantura w PiS. Radosław Fogiel: istnieje możliwość rozstania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cylp1

Podziel się opinią

Share
d3cylp1
d3cylp1
Więcej tematów